شعار سال 97-1
 
  
دوشنبه 25 شهريور 1398   08:13:32
شرکت های پالایش گاز
17:151397/5/8 دوشنبه
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی بیان کرد:
تولید روزانه 650 هزار بشکه میعانات گازی در مجتمع گاز پارس جنوبی

مجتمع گاز پارس جنوبی با تأمین بیش از 70 درصد سبد انرژی کشور، مأموریتی بسیار بزرگ و کلیدی را در سطح کشور بر عهده دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، هادی هاشم‌زاده فرهنگ، مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی در نشست مشترک مدیران پالایشگاهی و ستادی با مدیرکل HSE وزارت نفت و مشاور وزیر نفت و مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، اظهار داشت: مجتمع گاز پارس جنوبی تاکنون با افتخار، راهبری 10 پالایشگاه بزرگ گازی کشور را بر عهده داشته و در آستانه تصدی راهبری پالایشگاه یازدهم و دوازدهم که متشکل از فازهای 13، 22 و 24 از طرح توسعه پارس جنوبی است، قرار دارد.

وی در ادامه عنوان داشت: امروز در سبد تولید گاز کشور بیش از 70 درصد سهم داریم و توانسته‌ایم با همت و تلاش جمعی و در سایه کار گروهی و رعایت مسایل دقیق ایمنی، گام‌های مؤثری در جهت رشد اقتصاد کشور برداریم.

فرهنگ در ادامه به تولید دیگر محصولات مجتمع نیز اشاره و عنوان داشت: اکنون بیش از 650 هزار بشکه در روز میعانات گازی، بیش از 10 هزار تن اتان، بیش از 10 هزار تن LPG و حدود 1800 تن گوگرد در روز تولید می‌شود و با این آمار، این مجتمع عظیم را در مأموریت بسیار بزرگ عملیاتی، راهبردی و کلیدی در سطح کشور قرار داده است.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی خاطرنشان کرد: در کنار این مأموریت بزرگ راهبردی، پیچیدگی بهره‌برداری و راهبری 10 پالایشگاه بزرگ، به صورت همزمان که از نقشه‌های فرآیندی و ترکیبی متنوع و متفاوت از یکدیگر هستند، ما را در عرصه‌ای خاص از تولید قرار داده است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط مهم تولید در این مجتمع عظیم، اکنون این مجتمع قابل مقایسه با هیچ مجتمع در سطح کشور نیست و در در سطح دنیا یگانه و بی بدیل است.

فرهنگ عنوان داشت: از منظر مدیریتHSE نیز باید استقرار تمامی سیستم های مدیریتی HSE در این مجتمع عظیم گازی کشور در دستور کار قرار گیرد و پیاده سازی شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: متخصصان و کارکنان حوزه HSE در مجتمع با تمام تلاش و توان در مسیر فرآورش و تولید گاز پایدار در حرکت هستند و امیدواریم با رهنمودها و استقرار سیستم‌های مدیریتی در این حوزه، شاهد شکوفایی و رونق اقتصادی کشور باشیم.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما