شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 27 شهريور 1398   17:11:52
شرکت های پالایش گاز
13:381397/5/7 يكشنبه
رئیس HSE، پدافند غیرعامل و مدیر بحران مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد:
انجام بیش از 252 هزار نفرساعت آموزش در مجتمع گاز پارس جنوبی در سال گذشته

در سال 96، در حوزه آموزش های ایمنی، بیش از 252 هزار و 507 نفر ساعت آموزش در مجتمع گاز پارس جنوبی به ثبت رسیده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا نجومی رئیس HSE، پدافند غیرعامل و مدیر بحران مجتمع گاز پارس جنوبی در جلسه هم اندیشی HSE، با حضور دکتر مرتضوی، مدیر کل HSE وزارت نفت و مشاور وزیر نفت، دکتر بهمن نیا، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید و هیأت همراه در سالن جلسات پالایشگاه اول برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: سیستم مدیریت HSE مجتمع با تحویل‌گیری پالایشگاه‌ها در 5 مرحله پیاده سازی و سیستم مجتمع در آن جاری می شود.

وی افزود: سیستم مدیریت مقابله با شرایط اضطراری در مجموعه پالاشگاه های جدید و قدیم به صورت جامع قابل ردیابی و هم‌اکنون نیز در پالایشگاه‌های جدید به همین صورت محقق شده است.

نجومی با اشاره به شاخص‌های استراتژیک مجتمع عنوان داشت: شاخص های استراتژیک مجتمع در راستای استراتژی ارتقای وضعیت HSE است و در این مسیر حرکت می کند.

این مقام مسئول عنوان داشت: انتظار داریم با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم در پالایشگاه‌های جدید نیز نگاه مهم کاهش حوادث را ایجاد کنیم که با تلاش گروهی تمامی کارکنان، انشاءالله در آینده نزدیک، این مهم محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: از سال 93 برنامه‌ای کامل از حوادث بخصوص حوادث مرتبط با تعمیرات اساسی مجتمع انجام داده و اکنون حوادث در مجتمع به 7 قسمت مهم تقسیم شده‌اند.

نجومی گفت: نگاه جامعه‌گرایانه در مجتمع گاز پارس جنوبی با نگاه خوب پالایشگاه و مدیریت ارشد مجتمع به سمت ارتقای فرهنگ ایمنی مجتمع پیش می‌رود و اکنون ما سطح فرهنگ ایمنی در این مجتمع را با استفاده از الگوهای بین‌المللی اندازه‌گیری می‌کنیم.

رئیس HSE، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران مجتمع گاز پارس جنوبی خاطرنشان کرد: این اطمینان خاطر را بدهم که در مجموعه بزرگ مجتمع گاز پارس جنوبی در حوزه HSE تمامی دستورالعمل‌های ابلاغی از HSE وزارت به صورت کامل در پروژه‌ها و پالایشگاه‌های جدید و قدیم در حال اجرا است.

این مقام مسئول در ادامه به سرانه آموزش ایمنی در مجتمع نیز اشاره و عنوان داشت: در سال‌های اخیر سرانه آموزش در حوزه‌های مختلف افزایش داده ایم و در سال گذشته بیش از 252 هزار و 507 نفر ساعت آموزش به ثبت رسیده است.

به گفته وی، در سال گذشته نیز بیش از 8 هزار و 760 نفر ساعت آموزش ویژه کارکنان در حوزه ایمنی نیز به ثبت رسیده است.

نجومی عنوان داشت: مرکز آموزش ایمنی و آتش‌نشانی مجتمع اکنون در سطح جنوب کشور به عنوان یک الگو می‌تواند مطرح و به صورت ویژه به یک مرکز مهم آموزشی در جنوب کشور تبدیل شود.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما