شعار سال 97-1
 
  
شنبه 30 شهريور 1398   02:16:25
شرکت های پالایش گاز
12:271397/5/10 چهارشنبه
در کارگروه تخصصی گوگرد خراسان رضوی عنوان شد؛
بازار 4.5 میلیارد دلاری گوگرد و ایجاد 22 هزار فرصت شغلی در استان خراسان رضوی

برای تبدیل استان خراسان رضوی به قطب گوگرد کشور، نیازمند ورود بخش خصوصی و ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی محصول گوگرد هستیم.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمجید منبتی مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد، در کارگروه تخصصی گوگرد خراسان رضوی با بیان مطلب فوق افزود: در این مجتمع گازی، سالانه 600 هزار تن گوگرد تولید می‌شود که می‌توان با کاهش صادرات به صورت خام و ایجاد ارزش افزوده از طریق تولید محصولات مرتبط در داخل کشور، علاوه بر ایجاد ثروت، بستر مناسب جهت اشتغال جوانان ایجاد کرد.
وی تصریح کرد: طبق برآوردها تولید محصولات گوگردی امکان ایجاد ارزش افزوده‌ای بالغ بر 4.5 میلیارد دلار در سال خواهد بود که این موضوع می تواند باعث ایجاد حدود 22 هزار فرصت شغلی شود.
منبتی با بیان اینکه استان خراسان رضوی دارای موقعیت مناسب در حوزه جاده‌ای و ریلی است، خاطرنشان ساخت: وجود گمرک سرخس و خطوط ریلی می‌تواند بهترین زمینه برای صادرات تولیدات مازاد گوگردی به کشورهای هدف مانند پاکستان و هند را ایجاد کند.
این مقام مسئول تاکید کرد: بخشی از گوگرد تولیدی کشور در فرآیند پالایش گاز در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد به دست می آید که می تواند عاملی برای ارزش‌افزایی در استان خراسان رضوی و بالمآل، کشور باشد.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما