شعار سال 97-1
 
  
جمعه 29 شهريور 1398   14:37:44
شرکت های ستادی
11:201397/5/9 سه‌شنبه
معاون آموزش سازمان فنی و حرفه‌ای کشور درخواست کرد:
افزایش اعتبارات بخش مهارت‌های آموزشی

با توجه به این که 98.5 درصد میزان اعتبارات کشور به بخش آموزشی تعلق دارد، اما تنها 1.5 درصد آن مربوط به مهارت‌های آموزشی است که این مهم، بر لزوم توجه بیشتر بر این بخش تأکید دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا حاتم‌زاده، معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور که به جای سلیمان پاک‌سرشت، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در آیین افتتاح مرکز تربیت مربی و آموزش عملی نیروهای پیمانکاری گاز که امروز، سه‌شنبه ۹ مردادماه در شرکت گاز استان و با حضور مهندس حمیدرضا عراقی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، محمدعلی نجفی، استاندار البرز، حسین تقی‌نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز و برخی از مدیران ارشد شرکت ملی گاز ایران، برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: درصدد هستیم با رعایت اصول عملی، شاهد ارتقای سطح بهره‌وری کار در تمامی زمینه‌ها شویم.

وی در ادامه با بیان این که مهارت‌آموزی موجب کاهش حوادث و افزایش ایمنی می‌شود، گفت: افزایش مهارت نیروها موجب افزایش سرمایه‌های انسانی که در واقع، اصلی‌ترین سرمایه هر سازمانی است، می‌شود.

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در بخش دیگری از سخنان خود، مهارت‌آموزی را موجب ایجاد یک نظام آموزشی درست خواند و خاطرنشان کرد: میان اشتغال و آموزش، ارتباط تنگاتنگی وجود دارد که باید به آن بیش از این‌ها بها داده و پرداخته شود.
وی با اشاره به این که بیکار می‌تواند فردی باشد صاحب صلاحیت و دارای تخصص، اما هنوز جذب کاری نشده، اظهار کرد: این در حالی است که افراد زیادی دارای مدرک تحصیلی هستند، بدون آن که دارای تخصص باشند و این مشکلی است که ما هم‌اکنون به کمک شرکت ملی گاز ایران در صدد حل و رفع آن هستیم.

برنامه‌ریزی آموزش عملی برای ۱۲ هزار نیروی پیمانکاری
در ادامه مراسم، اسحاق فرشیدی، رئیس آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: برای ۱۲ هزار نیروی پیمانکاری شرکت ملی گاز ایران برنامه‌ریزی آموزش عملی شده است.

وی هدف از راه‌اندازی این مرکز را ایجاد نظام آموزش نیروهای پیمانکاری دانست و گفت: در نخستین گام، این نیروها آموزش‌دیده و متخصص می‌شوند تا بتوانند با شرایط و موقعیتی بهتر به هموطنان خود خدمت کنند.

رئیس آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی گاز ایران با تأکید بر اینکه آموزش نیروهای شرکت ملی گاز در ۳۱ استان کشور مدنظر است، گفت: افزایش استانداردهای مهارت‌آموزی در دستور کار است.

فرشیدی با بیان اینکه نیروهای پیمانکاری شرکت گاز پس از گذراندن دوره‌های آموزشی به نیرویی متخصص تبدیل‌شده و گواهی‌نامه بین‌المللی دریافت می‌کنند، عنوان کرد: افزایش مهارت و کیفیت نیروهای انسانی موجب توسعه کشور می‌شود.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما