شعار سال 97-1
 
  
جمعه 29 شهريور 1398   00:21:44
شرکت های ستادی
12:301397/5/10 چهارشنبه
معاون وزیر نفت در امور گاز تصریح کرد:
داشتن کارکنان و تکنیسین‌های توانمند و با اخلاق حرفه‌ای؛ لازمه برند شدن شرکت ملی گاز ایران

کاری که امروز به همت شرکت ملی گاز ایران و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور شکل گرفت، عملکرد یک ایده، پیاده کردن یک تفکر و سرعت بخشیدن به آن بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس حمیدرضا عراقی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در آیین افتتاح مرکز تربیت مربی و آموزش عملی نیروهای پیمانکاری گاز که امروز، سه‌شنبه ۹ مردادماه در شرکت گاز استان و با حضور محمدعلی نجفی، استاندار البرز، علیرضا حاتم‌زاده، معاون آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و هیأت همراه، حسین تقی‌نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز و برخی از مدیران ارشد شرکت ملی گاز ایران، برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: موفقیت آن است که برای برنامه در نظر گرفته‌شده، هدف‌گذاری و سپس از تمام ظرفیت وجودی یک فرد یا سازمان و یا جامعه در جهت رسیدن به آن هدف، استفاده شود.

وی با بیان این که خوشحالم که امروز یکی از شعارهایی که در چند سال اخیر در شرکت ملی گاز ایران داشتیم و آن، توانمندسازی کارکنان این شرکت، اعم از رسمی و پیمانکاری بود، به منصه ظهور رسید، گفت: توانمندسازی یکی از وظایف مسئولین کشور و رهبران سازمان‌هاست. ما باید در جوامع، انسان‌ها را توانمند سازیم؛ چراکه توانمندسازی به انسان، امید و نظم می‌دهد و او را خشنود می‌سازد، ضمن آن که توانمندی را نمی‌توان از انسان‌ها گرفت ولی مقام را چرا !

مهندس عراقی در ادامه با بیان این که امضای این تفاهم‌نامه و افتتاح این مرکز آموزشی برای گام نخست در استان البرز، شامل کلیه نیروهای پیمانکاری در صنعت گاز می‌شود، گفت: بحث برون‌سپاری و پیمان‌سپاری کارها به بخش خصوصی، هم یک خبر خوب و هم یک دغدغه است؛ خبر خوب از آن جهت که دولت دیگر نمی‌تواند گسترش یافته و بزرگ شود و این همان هدفی است که در برنامه توسعه پنجم و ششم آورده شده و از طرف دیگر، دغدغه ما این است که چون شرکت ملی گاز ایران، شرکتی با استانداردهای معمولی نیست، نمی‌توان بدون در نظر گرفتن نگرانی‌هایی که در ارتباط با سرویس‌دهی به مردم هست، قدم در این راه گذاشت.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: با توجه به این که کارهای عملیاتی و فنی شرکت ملی گاز ایران اعم از کار در پالایشگاه‌ها، خطوط انتقال و تأسیسات مختلف نیاز به مهارت‌های خاص با توانمندی بالا دارد و استانداردهای آن از حد استانداردهای معمول بالاتر است و غیرقابل اغماض، از این رو، بر آن شدیم تا از طریق سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، هم توان فنی و حرفه‌ای کارکنان و پیمانکاران را بالا برده و هم اخلاق حرفه‌ای را به آنان بیاموزیم.

معاون وزیر نفت در امور گاز با اشاره به این که یکی از ارکان برند شدن شرکت ملی گاز ایران، داشتن کارکنان و تکنیسین‌های توانمند و با اخلاق حرفه‌ای است، گفت: ما با استفاده از همین فاکتورهای مهم موفق شدیم که شرکت گاز را به یکی از مؤثرترین شرکت‌ها در ایران که هم به لحاظ اقتصادی به ارزآوری کمک و هم بهترین خدمات را به مردم ارایه می‌کند، تبدیل کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که انسان توانمند، دارای امید و اعتماد به نفس است، گفت: لازمه برند شدن، داشتن افراد توانمند در سازمان است، از این رو شرکت ملی گاز ایران بر آن شد که با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، آموزش و توانمندسازی مدیران و کارکنان این شرکت را دستور کار خود قرار دهد که خوشبختانه این کار شروع شده و به حول و قوه الهی ادامه نیز خواهد داشت.

به گفته مهندس عراقی، فرهنگ صنعتی، فرهنگ دقت و استاندارد را وارد خانواده‌ها می‌کند و از آن‌جایی که در این فرهنگ، همه چیز باید بر مبنای دقت و نظم حساب‌شده باشد، این دقت به خانواده‌ها و جامعه، تسری می‌یابد.

معاون وزیر نفت در امور گاز تصریح کرد: بحث مسئولیت اجتماعی در وزارت نفت، همین بحث توانمندسازی است که در مورد شرکت ملی گاز ایران به این‌گونه خود را نشان می‌دهد که علاوه بر تأمین و پایداری انرژی پاک و حفظ و نگهداری شبکه و پایداری گاز، توانمندسازی نیروی انسانی نیز جزو اولویت‌های اصلی این شرکت محسوب می‌شود.

وی ضمن تشکر از کارکنان شرکت ملی گاز ایران، گفت: در این شرکت، سایتی را راه‌اندازی کرده‌ایم که ۲۷ هزار نفر به‌طور همزمان می‌توانند از آن استفاده فنی ببرند و ۷ هزار نفر هم در لحظه، آموزش ببینند که در نوع خود، بی‌نظیر است.

وی در پایان اظهار داشت: ما در دو سال گذشته، علی‌رغم مشکلات فراوان، توانستیم گاز را به زاهدان برسانیم و این امر موجب افتخار مسئولین کشوری شد؛ ولی افتخار بالاتر از آن، این بود که توانستیم هزار نفر را با کمک جهاد دانشگاهی و سازمان فنی و حرفه‌ای در این حوزه آموزش دهیم و در مراحل بعدی، این دوره‌ها کلیه مشاغل حوزه‌های گازرسانی، انتقال و پالایش گاز را در برخواهد گرفت که جامعه آماری آن حدود 50000 نفر را شامل خواهد شد.


تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما