شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 26 شهريور 1398   14:38:01
شرکت های ستادی
16:371397/5/15 دوشنبه
معاون وزیر نفت در امور گاز:
افزایش بهره‌وری یک سازمان در گرو افزایش اثربخشی و کارآیی آن سازمان است

مرکز دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران به‌عنوان مرکز مدیریت و توزیع ارسال گاز، مغز متفکر شرکت ملی گاز ایران است.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس حمیدرضا عراقی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در مراسم تقدیر از مدیران بازنشسته مرکز دیسپچینگ این شرکت از ابتدا تاکنون که صبح روز دوشنبه ۱۵ مردادماه برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های این عزیزان، با بیان این مطلب، اظهار داشت: اکنون شرکت ملی گاز ایران با توجه به مسئولیت اصلی خود، یعنی تأمین منابع گازی کشور با حفظ رعایت امنیت انرژی و محیط زیست، در آستانه برندشدن به معنای واقعی آن قرار دارد و این مهم نه تنها در مرکز دیسپچینگ، بلکه در کل شرکت ملی گاز ایران رخ داده است.
وی در ادامه افزود: اکنون با مأموریت خوبی که برای دیسپچینگ تعریف شده و این مرکز را از حالت Passive به Active و سپس به حالت Proactive رسانده، می‌توان گفت مغز متفکر شرکت، مأموریت خود را که همانا پایداری امنیت انرژی است، به‌خوبی به انجام رسانده است.
مهندس عراقی با اشاره به مبحث مدیریتی در خصوص سرعت انتقال داده‌ها، گفت: معمولاً از نظر مدیریتی، وقتی خرد و اطلاعات شما با سرعت انتقال می‌یابد و در واقع، سرعت انتقال اطلاعات سریع می‌شود، IQ سازمان بالاست؛ یعنی، گردش اطلاعات، تبدیل شدن آن به خرد و سرعت بالای انتقال آن در یک سازمان، نشان‌دهنده IQ بالای آن سازمان است.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در ادامه، توضیح داد: در واقع، هر سازمانی که IQ آن بالاست، اثربخشی بالایی دارد؛ این امر بدین مفهوم است که گردش اطلاعات و تبدیل شدن آن به خرد و سرعت انتقال اطلاعات و تجزیه و تحلیل آن، در این سازمان بالاست که این مهم در حال حاضر در شرکت ملی گاز ایران برعهده مرکز دیسپچینگ است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: اما در عین حال، EQ سازمان که تنها با حفظ حرمت کارکنان افزایش می‌یابد و به آن، کارآیی سازمان می‌گویند، تنها زمانی رخ می‌دهد که برای کارکنان خود اعتبار و حرمت قائل ‌شویم که در این صورت، کارآیی سازمان را افزایش داده‌ایم.
به گفته مهندس عراقی، زمانی که کارآیی سازمان و اثربخشی آن افزایش می‌یابد، در حقیقت، بهره‌وری (Productivity) سازمان افزایش یافته و به این ترتیب، سازمان وارد مرحله برندسازی می‌شود که این مهم اکنون در شرکت ملی گاز ایران به وقوع پیوسته است.
معاون وزیر نفت در امور گاز در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه سازمان ما اکنون در مرحله‌ای قرار دارد که هم حفظ حرمت کارکنان در آن بسیار بالاست (کارآیی) و هم انتقال اطلاعات و تجزیه و تحلیل آن (اثربخشی) با سرعت بالایی در حال انجام است. بنابراین با جرأت می‌گوییم که شرکت ملی گاز ایران در حال حاضر برای برندشدن و ورود به دنیای تجارت جهانی آماده است و این مهم قطعاً اتفاق نمی‌افتد مگر آن که سازمان دارای نیروهایی کیفی و برند باشد.
شایان ذکر است که در ابتدای این مراسم، مهدی جمشیدی‌دانا، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران، ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین، مدیریت‌های پیشین دیسپچینگ و بازنشستگان این صنعت مادر، با استناد به سخنان مهندس عراقی، باور و اعتقاد به ارشد و مرشدیت را در این شرکت و به‌ویژه در این مرکز بسیار پررنگ خواند و اظهار داشت: تمام تلاش خود را در این راستا به کار می‌گیریم تا خدمات گذشتگان و معماران بزرگ این مرکز، بی‌نتیجه نمانده و این مهم را در عملکرد و برنامه‌ریزی‌های خود به خوبی اعمال کرده و می‌کنیم.
سپس، مدیران بازنشسته شامل؛ آقایان بهروز عشیر (61-79)، خلیل کمالی (79-80)، جعفر جمالی‌دانش (80-81)، حسن بنی‌کاظمی (81-85)، حسن منتظرتربتی (85-93) منوچهر طاهری (93-94)، عبدالرضا ابراهیمیان (95) و معاونین آنها، آقایان هوشنگ مهردادفر، محمدعلی صداقتی، سیدمحمد دعوتی، میرسعید ولیعهدی، رضا کرباسیان، اسماعیل فدوی‌زاده، نصرالله ترابخانی، محمد حقیقی و احمد دهدشتیان هرکدام با ذکر خاطراتی از دوران مدیریت خود و شرایط دیسپچینگ در آن زمان، از مهندس عراقی و جمشیدی‌دانا به پاس برگزاری این مراسم تشکر کردند.
در پایان مراسم نیز، مهندس عراقی با اهدای لوح یادبودی از مدیریت‌های پیشین این عرصه، تقدیر به عمل آورد.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما