شعار سال 97-1
 
  
شنبه 30 شهريور 1398   22:40:23
مناطق عملیات انتقال گاز
12:111397/5/8 دوشنبه
صرفه جویی 40 میلیارد ریالی در تعمیرات خط دوم سراسری در منطقه پنج عملیات انتقال گاز

بر اساس گزارش پیگ هوشمند و در راستای اهداف سال 97 منطقه در خصوص عیب های گزارش شده خط لوله دوم سراسری، عملیات ساخت و نصب اسلیو نوع B با تحقق صرفه جویی بیش از 40 میلیارد ریال صرفه جویی پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، ولی‌الله فرخی، مدیر منطقه پنج شرکت انتقال گاز ایران، با اعلام این خبر افزود: اسلیو نوعB با قابلیت نصب نوار فلزی BACKING STRIP با خلاقیت و همکاری کارکنان واحد عملیات خطوط لوله با توجه به استانداردهای موجود به دو روش دستی و ماشینی ساخته شد و قابلیت محافظت از لوله بدون تنش حرارتی ناشی از جوشکاری طولی در زمان نصب را دارد .

وی با اشاره به جزییات صرفه جویی های صورت گرفته، تصریح کرد: در این عملیات که در خط لوله دوم سراسری در طول 34 کیلومتر انجام شد، از تخلیه بیش از سه میلیون مترمکعب حجم گاز با فشار Psi 780 ، جلوگیری به عمل آمده است.

فرخی در ادامه افزود: به ازای عدم اتلاف گاز بیش از 7 میلیارد ریال عدم اتلاف منابع و به ازای عملیات نصب هشت اسلیو به جای برش و قطع انتقال گاز در بازه زمانی پنج روز نیز، 35 میلیارد ریال صرفه جویی حاصل شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اهتمام به حفاظت از محیط زیست خاطر نشان کرد : با توجه به عدم انتشار گاز ، از ورود گازهای گلخانه ای به میزان بیش از سه میلیون مترمکعب به اتمسفر جلوگیری و در جهت حفاظت از محیط زیست تلاش شده است.

وی در پایان از کارکنان منطقه پنج عملیات انتقال گاز به جهت تلاش در تحقق اقتصاد مقاومتی و حفظ محیط زیست، تشکر و تقدیر به عمل آورد.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما