شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 27 شهريور 1398   16:32:10
شرکت های گاز استانی
12:451397/6/5 دوشنبه
همزمان با هفته دولت اجرا شد:
بهره مندی 800 خانوار شهرستان کنگان استان بوشهر از نعمت گاز طبیعی

طی مراسمی همزمان با هفته دولت، پروژه توسعه گازرسانی در شهرستان کنگان به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مسلم رحمانی مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر در این مراسم که با حضور استاندار، نماینده مردم جم، کنگان و عسلویه در مجلس شورای اسلامی و نیز جمعی از مدیران و مسئولین شهرستان کنگان برگزار شد، اظهار داشت: این طرح، اعتباری معادل 2 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده که با اجرای آن، زمینه برخورداری 800 خانوار شهری از نعمت گاز فراهم می شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر اظهار داشت: در حال حاضر همه شهرها به اضافه 10 روستای این شهرستان تحت پوشش گاز قرار دارند.
رحمانی همچنین تصریح کرد: در حال حاضر ضریب نفوذ گاز در شهرهای این شهرستان 100 درصد و در روستاها نیز 99 درصد است.
وی همچنین در پایان از بهره برداری از پروژه گازرسانی به شهرک صنعتی این شهرستان با هزینه‌ای بالغ بر 7 میلیارد ریال خبر داد.

افتتاح و یا عملیات اجرایی 92 طرح گازرسانی
این گزارش می افزاید: همزمان با هفته دولت، 92 طرح گازرسانی در بخش های روستایی، صنعتی و شهری استان بوشهر با مجموع اعتبار بیش از 27 میلیارد تومان افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها نیز آغاز می شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر در این رابطه بیان داشت: 9 روستا در شهرستان های بوشهر، دیلم، دشتستان و گناوه به شبکه سراسری گاز متصل می شوند که با تحقق این امر، آمار روستاهای گازدار استان به 406 روستا افزایش می یابد.
رحمانی افزود: به منظور گازرسانی به روستاهای مذکور، افزون بر 12 میلیارد و 658 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
وی در ادامه، توسعه گازرسانی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار و مناطق محروم استان را مهم‌ترین رسالت این شرکت برشمرد و بیان داشت: جمعیت روستایی برخوردار از گاز استان طی دو سال گذشته رشد قابل ملاحظه‌ای داشته و انشاا… با اتمام طرح های در دست اجرا طی سال جاری، ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی به ۹6 درصد افزایش می‌یابد.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر تصریح کرد: گازرسانی به 77 پروژه صنعتی در شهرستان های بوشهر، دشتستان، کنگان، تنگستان، دشتی، دیلم و گناوه با هزینه‌ای بالغ بر 55 میلیارد ریال نیز از دیگر طرح هایی است که همزمان با هفته دولت مورد بهره برداری قرارگرفته و یا عملیات گازرسانی به آنها آغاز می شود.
رحمانی در خاتمه افزود: علاوه بر طرح های یادشده، در هفته دولت شاهد آغاز عملیات گازرسانی به 6 روستای استان با اعتباری بیش از یک میلیارد و 713 میلیون تومان خواهیم بود.


تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما