شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 27 شهريور 1398   17:20:33
12:171397/5/10 چهارشنبه
در دوره آموزشی ارتقای سلامت زنان در محیط کار به میزبانی گاز زنجان تاکید شد:
افزایش فرصت های شغلی برای زنان موجب ارتقای سطح فرهنگ و آموزش جامعه می شود

یکی از شاخصه های مهم توسعه انسانی، میزان مشارکت زنان در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی است، ضمن آن که افزایش فرصت‌های شغلی برای زنان در سایه حفظ سلامت جسمی و روحی؛ سطح فرهنگ و آموزش جامعه را ارتقا می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، فریده پاداشی مشاور مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در امور بانوان در دوره آموزشی ارتقای سلامت زنان در محیط کار که به همت واحد آموزش و امور زنان و خانواده شرکت گاز استان زنجان با حضور جمع کثیری از بانوان شاغل در این شرکت برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق، اظهار داشت: این دوره بر اساس آموزش‌های نیازمحور سازمانی با سرفصل‌های سلامت بهداشت و روان، پیروی از قوانین و مقرارت اجتماعی، باورهای جنسیتی، ارتباط کیفی در تعاملات، تقویت همدلی و ادراک مشترک و بالا بردن سطح توانمندی‌های زنان در محیط کار برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: تبیین جایگاه، آسیب‌شناسی و تدوین راهبردهای ارتقای سلامت جسمی، روانی و معنوی زنان شاغل، شناسایی ارتباط اشتغال زنان و خانواده در محیط‌های کاری و تلاش برای شناخت ملزومات و درک زیرساخت‌های لازم در بروز خلاقیت و نوآوری و توانمندی و افزایش تاثیرگذاری، از مهمترین اهداف برگزاری این دوره آموزشی است.

به گفته پاداشی، زنان به عنوان نیمی از جمعیت فعال کشور؛ دارای نقش روز افزون و فزآینده‌ای در فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بوده و نقش تعیین کننده‌ای در بهبود و ارتقای رشد و توسعه اقتصادی ایفا می‌کنند.

مشاور مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در امور بانوان در ادامه سخنان خود از فعالیت 8 کارگروه فعال در حوزه زنان و خانواده خبر داد و ابراز داشت: برقراری عدالت جنسیتی، تغییر نگرش عمومی و فرهنگ‌سازی برای نقش‌آفرینی زنان، جهت‌گیری به سمت توانمندسازی زنان شاغل، ارتقای شغلی و اهمیت توسعه شغلی و فردی و ایجاد باور قوی در مسئولین ارشد به توانمندی و شایستگی زنان در عرصه‌های سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری؛ از جمله اهدافی است که دفتر امور زنان و خانواده شرکت ملی گاز ایران آن را پیگیری می‌کند.
پاداشی، ایجاد انسجام و هم‌افزایی زنان شاغل در پیگیری مطالبات جنسیتی، تحکیم بنیان خانواده، ارتقای سطح سلامت زنان صنعت نفت و توسعه مسئولیت اجتماعی و فرهنگی صنعت نفت برای زنان را از دیگر اهداف این حوزه برشمرد و گفت: توسعه مشارکت اقتصادی و تقویت بستر مناسب جهت بالندگی و توان‌افزایی کارکنان زن صنعت نفت؛ مهم ترین ماموریت امور زنان و خانواده وزارت نفت است.
در ادامه، مشاور علمی و رییس کارگروه سلامت امور زنان و خانواده وزارت نفت نیز با اشاره به شاخص های کلان در سند برنامه ششم گفت: افزایش حضور زنان در حوزه مدیریتی، ارتقای سرمایه اجتماعی و فرهنگی زنان و خانواده، ارتقای سطح سلامت و بهداشت زنان، افزایش سهم زنان از نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی و تقویت نهاد خانواده از جمله این شاخص‌ها است.

گیتی افروز پوراحمـدی با بیان اینکه چرخه عمر سازمان‌ها متکی به چرخه عمر اندیشه‌ها، مهارت‌ها، تخصص‌ها، به روز بودن و کار تیمی شاغلین است؛ افزود: 65 درصد عمر مفید انسان‌ها در محیط کار سپری می‌شود که مدیران ارشد باید بر آگاهی و آموزش کارکنان برای برنامه های استراتژیک سازمانی سرمایه‌گذاری کنند.

وی ابراز داشت: بر اساس نظرسنجی بین‌المللی، مهم‌ترین انتظارات افراد در محیط کاری خود در برقراری تعادل بین کار و زندگی شخصی، در داشتن شغلی لذّت‌بخش، داشتن احساس امنیت و تامین آینده، داشتن حقوق و دستمزد مناسب و داشتن همکاران خوب خلاصه می‌شود.

مشاور علمی و رییس کارگروه سلامت امور زنان و خانواده وزارت نفت با اشاره به اینکه زندگی سازمانی و زندگی شخصی لازم و ملزوم یکدیگر بوده و اثرات متقـابل و تشدیدکننده‌ای بر یکدیگر دارند؛ افزود: کـارکنـان شاد بهره‌وری بیشتری دارند و لذت بردن از کار همیشه قویترین همبستگی را با سطوح بالای رضایت شغلی داشته و مشاغل دلچسبی که امکان آموزش، تنوع، استقلال و کنترل را فراهم می کند؛ اکثر کارکنان را راضی نگاه می‌دارد.

پوراحمدی ابراز داشت: بهره‌وری شاخصی است که با استفاده از آن می‌توان پیوند میان مهارت‌ها و انگیزه، منابع انسانی، تکنولوژی، مواد اولیه، سرمایه، مدیریت و شرایط محیط را تحلیل و بررسی کرد.

وی در پایان همچنین تحرک، تغذیه صحیح، شناخت، کنترل و زندگی با بیماری های مزمن را از ابعاد خود مراقبتی برشمرد و افزود: کارکنان حرکت کردن را جدی گرفته و با آشنا شدن با موارد خود مراقبتی، هر فردی از دانش، مهارت و توان خود به عنوان یک منبع استفاده و به طور مستقل از سلامت خود مراقبت کند.


تاریخ به روز رسانی:.
بيشتر


مجری سایت : شرکت سیگما