شعار سال 97-1
 
  
پنجشنبه 28 شهريور 1398   23:48:49

اخبار روابط عمومي‌ها

12:211397/5/2 سه‌شنبه
تا پایان سال جاری؛
بیش از 9700 خانوار روستایی در خراسان شمالی از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند

عملیات اجرایی گازرسانی به 80 روستای استان خراسان شمالی با اجرای 563 کیلومتر شبکه در حال انجام است که با اتمام این پروژه ها، 9 هزار و 758 خانوار از نعمت الهی گاز بهره مند خواهند شد و انشاا... تا پایان سال 97 این امر محقق خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن رضا میر بلوکی مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان شمالی در دیدار با نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم، مانه وسملقان در مجلس شورای اسلامی، با بیان این مطلب اظهار داشت: تا کنون 22 شهر و 670 روستا در استان خراسان شمالی از نعمت گاز بهره مند شدند که ضریب نفوذ شهری 100 درصد و ضریب نفوذ روستایی 90 درصد است.
وی با توجه به اهمیت گازرسانی به واحدهای عمده تولیدی و صنعتی به عنوان موتور محرکه تولید و اقتصاد، اظهار داشت: با توجه به مصوبه شورای اقتصاد درخصوص جایگزینی سوخت مایع با گاز طبیعی و تخصیص یارانه جهت اجرای خط اختصاصی، عملیات گازرسانی به 112 واحد عمده و صنعتی بامصرف سالیانه 5 میلیون و 800 هزار لیتر در دستور کار قرار گرفت که از این تعداد 19 واحد با میانگین سوخت سالیانه 2 میلیون و 461 هزار لیتر گازدار شدند.
به گفته میربلوکی؛ در حال حاضر عملیات گازرسانی به 86 واحد عمده و صنعتی دیگر در حال اجرا است.
در ادامه، اکبری نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه وسملقان در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از زحمات شرکت گاز استان در گازرسانی به این استان مخصوصاً روستاهای محروم و مرزی رازوجرگلان، افزود: نماینده های مجلس ضمن پیگیری وضعیت دستگاه های اجرائی، به عنوان پشتیبان و تسهیل کننده امور، همگام با آنان در راستای توسعه استان گام بر می دارند.
وی در ادامه از واحد مانیتورینگ و اندازه گیری گاز، سالن چند منظوره آموزش، نمازخانه و ... بازدید کرد.تاریخ به روز رسانی:.مجری سایت : شرکت سیگما