شعار سال 97-1
 
  
جمعه 29 شهريور 1398   14:38:20

اخبار روابط عمومي‌ها

14:221397/4/4 دوشنبه
مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان:
وصول مطالبات، باعث توسعه خدمات گازرسانی بیشتر می شود

اگر مطالبات شرکت گاز استان کردستان از بخش های مشترکین خانگی، صنعتی، تجاری، ادارات و جایگاه CNG به موقع وصول شود، سبب تامین منابع مالی برای توسعه گازرسانی در شهرها و روستاها شده و وقفه‌ای در اجرای پروژه ها به وجود نمی آید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، احمد فعله گری مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان، ضمن بیان مطلب فوق، با اشاره به اینکه اجرای پرو‍ژه‌های گازرسانی هزینه بر بوده، اظهارداشت: برای اجرای پرو‍ژه های گازرسانی در سطح شهر و روستا نیاز به منابع مالی فراوانی است و اجرای هر پروژه علاوه بر تامین لوازم و تجهیزات، نیاز به نیروی انسانی متخصص، مسیریابی و تحصیل اراضی با صرف هزینه های گزاف دارد.

وی در ادامه افزود: این منابع از بودجه عمومی استان تامین نشده بلکه از درآمدهای حاصل از فروش گاز به مشترکین است که پس از واریز شدن به خزانه دولت با تعریف پرو‍ژه های گازرسانی قابل دریافت می شود.

به گفته فعله‌گری، با پرداخت به موقع وجوه گازبها از سوی مشترکین امکان توسعه فراگیر خدمات در بخش های توسعه شبکه های گازرسانی در شهر ها و روستاها و همچنین گسترش خدمات در امداد و تعمیرات و خدمات پس از فروش را امکان پذیر می سازد و با توجه به حجم وصول مطالبات دریافتی است که بودجه اختصاص می یابد.

فعله گری با اشاره به اینکه سال 96 مقدار زیادی از مطالبات این شرکت وصول نشده است، بیان داشت : شرکت گاز استان کردستان 620 میلیارد ریال از مشترکین در بخش های مختلف استان طلبکار بوده ولی متاسفانه موفق به وصول مطالبات نشده که این مهم ما را با مشکلات عدیده ای برای تامین نقدینگی مواجه ساخته و این شرکت را مجبور به تامین منابع مالی از طریق دریافت وام از بانک ها کرده است.

به گفته فعله‌گری، اگر منابع مالی برای اجرای پرو‍ژه‌های گازرسانی در سطح استان تامین نشود، زیرساخت‌های توسعه خدمات متوقف می شود.

وی تعداد روستاهای گازدار استان را یک هزار و 130 مورد عنوان و پیش بینی کرد در سال جاری با تامین منابع مالی مورد نیاز بیش از 100 روستای دیگر به جمع روستاهای گازدار استان اضافه شود.
تاریخ به روز رسانی:.مجری سایت : شرکت سیگما