شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 27 شهريور 1398   16:29:16

اخبار روابط عمومي‌ها

12:491397/4/10 يكشنبه
مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان در دیدار با ریاست دانشگاه کردستان:
لزوم ارتباط تنگاتنگ دانشگاه و صنعت در جهت تبادل تجارب، دانش و ظرفیت های علمی

دانشگاه ها از تجارب ، دانش و ظرفیت های علمی فراوانی بهره مند بوده و برای کاربردی کردن این علوم نیاز است با مراکز صنعتی در ارتباط باشند.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان به همراه تعدادی از مسئولین ستادی در دیدار با ریاست و چند تن از معاونین دانشگاه کردستان، ضمن بیان مطلب فوق، اظهار داشت: در حال حاضر شرکت گاز استان کردستان با گازدار کردن 29 شهر از 30 شهراستان و تعداد یک هزار و 130 روستای گازدار جزو استان های برتر در سطح کشور از لحاظ توسعه خدمات گازرسانی محسوب می شود.
احمد فعله گری به وسعت شبکه های گازرسانی در استان اشاره کرد و اظهار داشت: در استان کردستان طول خطوط انتقال گاز با فشار بالا یکهزار و 420 کیلومتر بوده و وسعت شبکه های گاز رسانی شهری و روستایی 9 هزار و 500 کیلومتر است و این حجم گسترده خطوط گازدار نیاز به دانش روز دارد.
این مقام مسئول یادآور شد: استان کردستان با توجه به شرایط ویژه جغرافیایی که دارد اجرای پروژه های گازرسانی با استانداردهای ویژه را می طلبد و حفظ و نگهداری شبکه های گازدار یکی از دغدغه‌های شرکت گاز استان کردستان است که با کمک دانش و توانایی اساتید این دانشگاه می تواند برطرف شود.
وی به برنامه‌های واحد پژوهش شرکت گاز استان کردستان برای سال 97 اشاره کرد و افزود: جمع آوری ایده‌ها و طرح‌های ارائه شده یا تنگناها و مشکلات کاری واحدها بر اساس اولویت های پژوهشی آن‌ها و برگزاری سمینار ماهانه از سوی واحدها جهت شناسایی و رفع تنگناها، نظارت بر حسن انجام طرح‌ها و پروژه‌ها از طریق انتخاب مشاورین صنعتی از بین همکاران شرکت، بررسی نتایج خروجی پروژه‌ها و انعکاس آن‌ها به واحدهای متقاضی برای بهبود عملکرد و رفع مشکلات موجود از برنامه‌های آتی شرکت گاز استان کردستان است.
فعله گری همکاری با دانشگاه کردستان در خصوص امور پژوهشی را لازم و ضروری دانست و گفت: همکاری با اساتید و دانشجویان دانشگاه کردستان جهت تبدیل ایده به محصول، به مرحله تولید انبوه رساندن اختراعات تایید شده و همچنین کمک به رونق اشتغال در استان از طریق فرآیند تجاری‌سازی پروژه‌های پژوهشی را از موارد تعامل نام برد.
مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان همچنین برنامه ریزی برای مقابله با حوادث را ضروری دانست و گفت: شرکت گاز استان کردستان بایستی آمادگی لازم برای پیشگیری از کاهش خسارت را در هنگام بروز حوادث مد نظر و بر تاثیرات حوادثی مثل زلزله بر تاسیسات و تجهیزات گازرسانی توجه ویژه مبذول داشته و با بررسی تاسیسات گاز و مقاوم سازی تجهیزات مکانیکال ابنیه ایستگاه های شهری و روستایی، سیستم های قطع اضطراری و ... درصد میزان خسارت های احتمالی را تا سر حد ممکن کاهش دهد.
وی در این جلسه از اساتید حاضر در جلسه خواستار همفکری، مشارکت و تعامل بیشتر در زمینه ارائه راهکارهای فنی و علمی در قالب مقاله، پایان نامه ارشد و دکتری و پروژه های پژوهشی شد.
در ادامه این جلسه، اخلاقیان ضمن تشکر از حضور مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان و هیات همراه در دانشگاه کردستان اظهار داشت: زمینه های علمی فراوانی برای همکاری وجود دارد که می تواند منشاء پیشرفت و آبادانی برای استان باشد .
وی اضافه کرد: دستگا های اجرایی استان در کنار هم می توانند هم افزایی داشته باشند و دانشگاه در کنار سازمان ها به دانش ارائه خدمات بهتر و مطلوب تر کمک می کند و اگر دانشگاه با مشکلات سازمان ها آشنا شود با مدد از دانش و فکر اساتید و دانشجویان در جهت رفع مسائل و مشکلات قدم برمی دارد.
اخلاقیان در مورد مسیر پژوهش بیان داشت : مسیر پژوهش ، مسیری سخت و توانفرسا بوده و نتیجه نهایی تحقیق می تواند زمینه ساز رفاه و آسایش برای انسان ها باشد.تاریخ به روز رسانی:.مجری سایت : شرکت سیگما