شعار سال 97-1
 
  
شنبه 30 شهريور 1398   15:58:49

اخبار روابط عمومي‌ها

12:331397/4/19 سه‌شنبه
مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان:
صرفه جویی 200 هزار لیتری سوخت مایع با گازرسانی به 16 صنایع استان هرمزگان

آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 36 هزار خانوار واقع در شهرستان‌های بندرعباس، قشم، بندرخمیر، بستک و رودان، از اهّم برنامه‌های گازرسانی سال جاری شرکت گاز استان هرمزگان است.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حیدر پروین مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان در حاشیه جلسه مجمع عمومی و عادی سالیانه این شرکت در سال 96 که در ساختمان ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر 6 شهر استان شامل؛ شهرهای بندرعباس (3 فاز از 14 فاز)، حاجی آباد (به صورت کامل)، پارسیان (به صورت کامل)، بندرخمیر (1 فاز از 2 فاز)، بستک (1 فاز از 2 فاز) و قشم (1 فاز از 2 فاز) گازدار شده است.
وی در ادامه افزود: همچنین 15 روستا در شهرستان‌های بندرعباس، حاجی آباد و بستک گازرسانی شده و به این ترتیب، ضریب نفوذ گاز طبیعی در شهرهای استان تا پایان سال 1396، به میزان 14 درصد و تعداد خانوار گازرسانی شده 38458 خانوار و ضریب نفوذ روستایی به میزان یک درصد و تعداد خانوار گازرسانی شده 1200 خانوار بوده است.
به گفته پروین، این شرکت در سال 97 در نظر دارد تعداد فازهای گازدار بندرعباس را به 5 فاز رسانیده و شبکه گازرسانی شهرهای بندرخمیر، بستک و دشتی را تکمیل کند که با توجه به شروع عملیات گازرسانی به شهرهای رودان و درگهان، این شهرها نیز به شهرهای گازدار سال جاری اضافه خواهد شد.
وی در ادامه توضیح داد: شرکت گاز استان هرمزگان در حال پیگیری جهت اخذ مجوز گازرسانی به 6 شهر جدید شامل؛ قلعه قاضی، تخت، رویدر، زیارتعلی، سوزا و هشتبندی است که عملیات طراحی آن نیز آغاز و در صورت اخذ مجوز در اواخر امسال، عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان با اشاره به برنامه گازرسانی به شرق این استان، گفت: گازرسانی به شهرستان‌های میناب، جاسک و سیریک منوط به اجرای خط 56 اینچ صادرات گاز به کشور عمان است و پس از اجرای این خط از سوی شرکت ملی گاز ایران، گازرسانی به این شهرستان ها در برنامه عملیاتی شرکت قرار خواهد گرفت.
به گفته وی، گازرسانی به صنایع بزرگ و کوچک استان و جایگزینی گاز طبیعی با سایر سوخت‌های مایع، از برنامه‌های اصلی شرکت بوده، ضمن آن که طی سال گذشته، 16 صنعت گازرسانی شده و به میزان تقریبی 200 هزار لیتر در مصرف سوخت مایع صرفه جویی شده است.
پروین در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: این شرکت جهت گازرسانی به صنایع کوچک و پراکنده با استفاده از پیمان‌های حجمی، درنظر دارد صنایع استان را از گاز طبیعی بهره‌مند سازد که در این راستا، در گازرسانی به صنایع و محورهای صنعتی قشم این شرکت در حال پیگیری اجرای خط 30 اینچ انتقال گاز به شهرستان قشم از سوی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران است.
به گفته وی، همچنین گازرسانی به محور صنعتی هرنگ از توابع شهرستان بستک نیز در مرحله اخذ مجوز قراردادهای بالای 100 میلیارد ریال از هیأت‌مدیره شرکت ملی گاز ایران است.
مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان در پایان توضیح داد: علاوه بر موضوعات گازرسانی، حضور در جشنواره جایزه سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران جهت کسب تقدیرنامه 4 ستاره نیز از برنامه های آتی شرکت گاز هرمزگان است، در حالی که کسب تقدیرنامه 3 ستاره در جایزه سرآمدی و بهبود مستمر صنعت نفت، کسب تقدیرنامه دو ستاره در جایزه ملی مدیریت مالی ایران، کسب مقام برتر حراست شرکت گاز استان هرمزگان در بین حراست‌های دستگاه‌های اجرایی استان نیز از اهّم گواهینامه‌های اخذ شده در سال گذشته بوده‌اند.
تاریخ به روز رسانی:.مجری سایت : شرکت سیگما