شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 26 شهريور 1398   14:35:46

اخبار روابط عمومي‌ها

12:171397/4/26 سه‌شنبه
مدیر منطقه 6 عملیات انتقال گاز ایران خبر داد:
پیگرانی تمیزکننده گستره اول خط لوله هفتم سراسری

مدیر منطقه 6 عملیات انتقال گاز ایران، از پیگرانی گستره اول خط لوله هفتم سراسری، با ایمنی کامل و رعایت دقیق دستورالعمل و استانداردهای عملیات پیگرانی خطوط لوله خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، کرم گودرزی، با بیان این مطلب اظهار داشت: در این راستا کمیته های پیگرانی تشکیل و با بازرسی و بازدید از ایستگاه های 239، 343و 440 ، آمادگی تجهیزات را برای پیگرانی ارزیابی کردند.
وی افزود: با همکاری و هماهنگی های انجام شده با منطقه 10 عملیات انتقال گاز ایران، 440 کیلومتر از خط لوله مذکور تمیز کاری شد که حدود 231 کیلومتر از مسیر پیگرانی شده در حوزه مدیریت منطقه 6 عملیات انتقال گاز ایران است.
به گفته وی، بر اساس دستورالعمل شرکت ملی گاز ایران و با هدف ارتقای کیفیت گاز و تمیز کردن خطوط لوله و تحویل گاز تمیز، بدون دوده و آلودگی به مصرف کنندگان به مدت سه روز کاری، این عملیات در تیرماه سال جاری با موفقیت به پایان رسید.
گودرزی ادامه داد: با توجه به مباحث محیط زیستی و لزوم مدیریت کربن و با نظر داشت محدودیت های تأمین فشار و فلوی مورد نیاز جهت پیگرانی، سناریوی و دستورالعمل دقیق پیگرانی با استفاده از تکنیک ایجاد اختلاف فشار و با هدف حداقل هدر رفت گاز در معاونت عملیات خطوط لوله تدوین شد که با هماهنگی های بعمل آمده با دیسپچینگ ملی گاز، شرکت گاز استان هرمزگان، شرکت پالایش گاز سرخون و قشم و منطقه 10 عملیات انتقال گاز، عملیات با موفقیت و بدون هیچ گونه هدررفت گاز به پایان رسید.
مدیر منطقه 6 عملیات انتقال گاز ایران، انجام پیگرانی را باعث افزایش ضریب اطمینان انتقال پایدار و مستمر گاز و تحویل سوخت پاک به مصرف‌کننده‌ها عنوان و در ادامه از همکاری مرکز بهره‌برداری خطوط لوله سرخون، واحدهای عملیات خطوط لوله، دیسپچینگ، بازرسی فنی، HSE، خدمات رفاهی و کلیه واحدهای ستادی منطقه تقدیر و تشکر کرد.
گفتنی است حدود 800 کیلومتر از خط لوله هفتم سراسری در محدوده منطقه 6 عملیات انتقال گاز قرار دارد که از عسلویه آغاز و تا استان سیستان و بلوچستان ادامه دارد که در تیرماه سالجاری گستره اول این خطوط به طول 440 کیلومتر، برای دومین بار در سال جاری مورد عملیات پیگرانی قرار گرفت.


تاریخ به روز رسانی:.مجری سایت : شرکت سیگما