شعار سال 97-1
 
  
شنبه 30 شهريور 1398   22:13:04

اخبار روابط عمومي‌ها

15:281397/4/26 سه‌شنبه
مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خبر داد:
افزایش تولید حدود ۱۱ درصدی پالایشگاه گاز بیدبلند طی سال گذشته

سال 1396 پالایشگاه گاز بیدبلند با دریافت حدود 6.7 میلیارد مترمکعب گاز ترش در مقایسه با سال قبل از آن حدود 10.7 درصد افزایش تولید داشته است.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علی‌محمد پوررضا، مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند در حاشیه جلسه مجمع عمومی و عادی سالیانه این شرکت در سال 96 که در ساختمان ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: این میزان گاز از طریق منابع مختلفی تأمین و جهت بهره‌برداری مصارف مختلف خانگی، صنعتی، تجاری و نیروگاهی به خطوط سراسری تزریق می شود.
وی در ادامه افزود: همچنین در سال 96 با راه اندازی و بهره‌برداری از طرح تفکیک‌گر سه فازی با هدف افزایش بهره‌وری و جلوگیری از آلودگی زیست محیطی، امکان بازیافت روزانه 24 هزار لیتر آب مقطر، جلوگیری از سوزاندن 2 میلیون مترمکعب گاز سوخت و نیز استحصال حدود یک میلیون لیتر میعانات گازی با کیفیت فراهم شده است.
به گفته پوررضا، در حال حاضر پالایشگاه گاز بیدبلند حدود 5 درصد از کل گاز مصرفی کشور را تامین می‌کند و با توجه به وجود شبکه سراسری گاز، امکان استفاده از گاز این پالایشگاه از طریق این خطوط سراسری در همه نقاطی که به این خط متصل هستند، وجود دارد، هرچند به طور عمده گاز پالایشگاه بیدبلند صرف مصارف استان خوزستان می‌شود.
مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند مهم‌ترین وظیفه یا مسئولیت پالایشگاه را دریافت خوراک حداکثری و شیرین‌سازی آن مطابق با استانداردهای شرکت ملی گاز ایران و تحویل به مبادی پایین‌دست ذکر کرد و گفت: تولید محصول پاک، ایمن و بهره‌ور، بارزترین هدف شرکت پالایش گاز بیدبلند بوده و سازمان تلاش می‌کند با بکارگیری تمامی پتانسیل در همه ابعاد، به این مهم دست یابد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: با توجه به بومی‌سازی اکثر کالاها و اقلام مصرفی پالایشگاه و حمایت از تولیدکنندگان داخلی، خوشبختانه در این زمینه تهدیدی متوجه شرکت پالایش گاز بیدبلند نبوده و اکثر اقلام حیاتی پالایشگاه (حدود 90 درصد از قطعات خصوصاً در بخش مکانیکال) از منابع داخلی قابل تأمین است.
این مقام مسئول پروژه نصب و راه‌اندازی پکیج تولید آب D.M به وسیله اسمز معکوس با هدف کاهش مصرف آب را از دیگر برنامه‌های در دست اقدام شرکت پالایش گاز بیدبلند در سال جاری خواند و گفت: بر این اساس، پیش‌بینی می‌شود با بهره‌برداری کامل از این طرح، روزانه حدود 1000 متر مکعب آب صرفه جویی شود.
وی در پایان در خصوص تبیین راهبردها و برنامه‌های آموزش و تجهیز نیروی انسانی بر اساس سند توسعه منابع انسانی، توضیح داد: ایجاد نگاه راهبردی در همکاران، همگرایی و بهره‌مندی از خرد جمعی و ظرفیت‌ها و توان بالقوه همکاران و مسئولان، توسعه کار گروهی، ایجاد همراستایی در بخش طراحی و تدوین برنامه‌ها و بخش اجرا و عملیات، توسعه سرمایه‌های اجتماعی در مجموعه واحدهای آموزش و تقویت شبکه ارتباطی و مبادله اطلاعات تخصصی، هدف‌گذاری 49 ساعت سرانه آموزشی برای نیرهای رسمی، قرارداری و پیمانکاری در سال 1397 در جهت بهبود امنیت اطلاعات همکاران از اهداف و برنامه‌های بخش آموزش محسوب می‌شود. 

 

 

 

 

 

 

تاریخ به روز رسانی:.مجری سایت : شرکت سیگما