شعار سال 97-1
 
  
شنبه 30 شهريور 1398   16:56:40

اخبار روابط عمومي‌ها

12:531397/6/5 دوشنبه
همزمان با هفته دولت انجام می گیرد:
افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 73 طرح گازرسانی در استان زنجان

همزمان با هفته دولت، 56 طرح گازرسانی و عمرانی؛ افتتاح و عملیات اجرایی 17 پروژه گازرسانی دیگر نیز با اختصاص و صرف هزینه ای بیش از 35 میلیارد تومان اعتبار؛ در استان زنجان آغاز می شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، موسی احمدلو مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به افتتاح 15 طرح گازرسانی روستایی با صرف هزینه ای بیش از 16 میلیارد تومان اعتبار؛ افزود: با این اقدام؛ یک هزار و 861 واحد مسکونی روستایی به شبکه گازرسانی متصل می شود.
وی تعداد کل روستاهای استان را 910 روستا اعلام کرد و ابراز داشت: با افتتاح طرح های گازرسانی روستایی در هفته دولت، شمار روستاهای بهره مند از گاز طبیعی استان به 505 روستا با درصد بهره مندی حدود 79 درصد افزایش می یابد.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان وضعیت رشد شاخص درصد بهره مندی گازرسانی به روستاهای استان در فاصله سال 90 تا کنون را حدود50 درصد اعلام کرد.
احمدلو همچنین از آغاز عملیات اجرایی 17 طرح گازرسانی روستایی خبر داد و تصریح داشت: با برآورد هزینه ای بیش از 12 میلیارد تومان اعتبار؛ عملیات اجرایی گاز رسانی برای یک هزار و 418 واحد مسکونی روستایی آغاز می‌شود.
وی در ادامه با اعلام اینکه پس از افتتاح طرح های گازرسانی روستایی در هفته دولت؛ 100 روستای دیگر استان با جمعیت 11 هزار و 510 خانوار جزو برنامه های در دست اجرای این شرکت است؛ افزود: با بهره برداری از این روستاها نیز؛ درصد پوشش خانوار بهره مند روستایی استان به حدود90 درصد افزایش می یابد.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان افتتاح طرح های گازرسانی به 41 واحد صنعتی و مجتمع های مسکونی را از دیگر اقدامات این شرکت در هفته دولت اعلام کرد و تصریح داشت: در این راستا بودجه ای بیش از 6 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
به گفته این مقام مسئول، با افتتاح طرح های صنعتی در هفته دولت، سالانه بیش از 60 میلیون لیتر در مصرف سوخت های میان تقطیر صرفه جویی خواهد شد.
وی در پایان تصریح کرد: همه 11 شهرک صنعتی استان، 2 ناحیه صنعتی ایجرود و طارم و همچنین 3 محور صنعتی ذاکر- بناب، روی و نورین نیز از گاز طبیعی استفاده می کنند.

تاریخ به روز رسانی:.مجری سایت : شرکت سیگما