شعار سال 97-1
 
  
جمعه 29 شهريور 1398   14:44:18

اخبار روابط عمومي‌ها

12:541397/4/10 يكشنبه
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی عنوان کرد:
تأکید بر مدیریت کربن و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی بر توجه موکد بر مدیریت کربن و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، تورج همتی در نشست با مدیرعامل و مدیران ارشد پالایشگاه گاز خانگیران گفت: سوابق زیست محیطی این پالایشگاه و اهتمام متولیان در راستای بهبود مستمر در این حوزه مثبت ارزیابی می شود.
وی همچنین به سیاست وزارت نفت در مباحث مرتبط با حوزه بهداشت، ایمنی و محیط زیست با ساختار مشخص اشاره و تصریح کرد: عزم و اراده آن وزارتخانه در توسعه مباحث زیست محیطی بسیار جدی است.
این مقام مسئول ضمن تاکید بر اهمیت استفاده از سوخت پاک در کاهش آلودگی های محیط زیست، ابراز امیدواری کرد: با نگاه ویژه به استانداردسازی در بخش های مختلف هوا، پسماند و فاضلاب، از واحدهای موفق در تولید و خدمات الگو برداری شود.
همتی در ادامه به ضرورت افزایش راندمان واحدهای بازیافت گوگرد و نصب سیستم پایش آنلاین به استفاده از ظرفیت های متقابل در موضوع مدیریت کربن و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای اشاره و اضافه کرد: برای دستیابی به اهداف زیست محیطی و رفع چالش های متعدد موجود دراین حوزه، باید علاوه بر اصلاح کامل سیستم ها از ظرفیت های اجتماعی، فرهنگی، صنعت، خدمات و فعالان انجمن های مردم نهاد در حوزه محیط زیست بهره مند شد.
در ادامه این نشست، مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد گفت: تلاش این مجموعه بر نگاهی پایدار و در تعامل با جامعه و نیازمندی های زیست محیطی منطقه است که دراین راستا، تمامی فعالیت ها هماهنگ با آمایش سرزمین و در راستای مقاصد جامعه هدف بوده است.
سیدمجید منبتی همچنین ضمن اشاره به دستاوردهای زیست محیطی پالایشگاه طی سال های گذشته از تعاملات موثر با حفاظت محیط زیست شهرستان سرخس خبر داد و افزود: غالب سرمایه گذاری های پالایشگاه منشأ زیست محیطی دارد و این مجموعه در پاسخ به انجام مسئولیت اجتماعی خود از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور موفق به دریافت لوح تقدیر صنعت سبز و تندیس شده است.

تاریخ به روز رسانی:.مجری سایت : شرکت سیگما