شعار سال 97-1
 
  
جمعه 29 شهريور 1398   14:36:58

اخبار روابط عمومي‌ها

12:211397/4/26 سه‌شنبه
برای نخستین بار صورت گرفت:
رفع مشکل ارتعاشات بالادر روتور توربین گاز تاسیسات در منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران

رفع مشکل ارتعاشات بالا در روتورهای توربین2-10 NP-GE،( فیلد بالانس) برای نخستین بار از سوی کارشناسان منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران انجام شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران، با اعلام این خبر گفت: کارشناسان و متخصصان منطقه 8 عملیات انتقال گاز موفق به روتور توربین2-10 NP-GE تأسیسات تقویت فشار گاز مرند شدند.
یدالله بایبوردی افزود: بالانس جرمی این نوع روتور پیش از این در سایت امکانپذیر نبوده و بالاجبار در کارگاه بالانس و با استفاده از ابزار و تجهیزات خاص انجام می‌گرفت که این امر مستلزم انتقال روتور به تعمیرگاه، صرف هزینه و نهایتا ایجاد اختلال در انتقال پایدار گاز را به همراه داشت.
مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران اظهار داشت: با طراحی و تعبیه قطعاتی برروی صفحه بالانس، پرسنل عملیاتی این منطقه، ظرف مدت 48 ساعت اقدام به فیلد بالانس روتور کرده و رفع مشکل ارتعاشات بالا در روتورهای توربین 2-10 NP-GE ، بدون نیاز به باز کردن توربین و انتقال روتور به کارگاه عملیات فیلد بالانس مقدور شد.
بایبوردی تصریح کرد: با عملیات مذکور در سایت، ارتعاش توربین از حد آلارم به مقادیر قابل قبول نرمال تقلیل یافته و امکان بهره برداری ایمن و مطمئن از توربین مذکور برای بهره بردار فراهم می شود.
وی هدف از فیلد بالانس را پایین آوردن میزان ارتعاشات روتور توربین و یا کمپرسور جهت بهره برداری ایمن دانست و بیان داشت: فرآیند بالانس در سایت در صورت بروز مشکلات ارتعاشی الزامی بوده و این امر روی تمامی توربوماشین های ایستگاه های تقویت فشار گاز انجام می گیرد.
مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران، همچنین اضافه کرد: با فیلد بالانس روتور این توربین در سایت، ضمن تقویت توان و خودباوری پرسنل در جهت رفع نیاز توربین های مشابه در سطح کشور، صرفه جویی قابل توجه در زمان و نیروی کار صورت‌گرفته و همچنین موجبات جلوگیری از توقف قابل توجه توربین و اجتناب از انواع ریسک‌هایی که باز کردن و انتقال روتور توربین به کارگاه دارد را به دنبال خواهد داشت.

تاریخ به روز رسانی:.مجری سایت : شرکت سیگما