شعار سال 97-1
 
  
شنبه 30 شهريور 1398   16:44:15

اخبار روابط عمومي‌ها

12:191397/4/12 سه‌شنبه
مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی:
بهره مندی36 شهر و 756 روستای آذربایجان غربی از نعمت گاز طبیعی

756 روستا و 36 شهرآذربایجان غربی از نعمت گاز طبیعی بهره مند و گازرسانی به 537 روستا با پیشرفت فیزیکی 20 درصد در حال اجراست.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا شیخی امامزاده مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی در برنامه زنده تلویزیونی صدا و سیمای مرکز مهاباد، ضمن بیان مطلب فوق، افزود: تا پایان سال 1399 تمامی 2 هزارو 192 روستای بالای 20 خانوار استان از گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.
به گفته وی، هم اکنون ضریب نفوذ گاز طبیعی در بین خانوار روستایی 56 درصد و میزان بهره مندی خانوار شهری از این نعمت خدادادی 99 درصد است.
این مقام مسئول به پروژه های در حال اجرای گازرسانی استان اشاره و تصریح کرد: هم اکنون پروژه های گازرسانی به شهرها، روستاها و صنایع با اعتباری بالغ بر 580 میلیارد تومان در حال اجرا بوده و تعداد 60 پروژه نیز با مبلغ بالای 300 میلیارد تومان برای سال جاری پیش بینی شده است.
شیخی سپس در بخش دیگری از سخنان خود در این برنامه تلویزیونی به وضعیت گازرسانی شهرستان مهاباد نیز پرداخت و اظهار داشت: در شهرستان مهاباد در حال حاضر تعداد 16 روستا با ضریب نفوذ 47 درصدی از گاز طبیعی بهره مند بوده و عملیات گازرسانی به 53 روستا با اعتبار برآورد شده بالغ بر 47 میلیارد تومان در حال اجرا است که با بهره برداری از این پروژه ها میزان بهره مندی خانوار روستایی این شهرستان از گاز طبیعی به آمار قابل قبول 80 درصدی خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی به صورت دقیق تر به پروژه‌های در حال اجرای این شهرستان مرزی اشاره و یاد آور شد: عملیات اجرایی به 31 روستای محور جاده برهان با مبلغ 29 میلیارد تومان، 18 روستای محور حاجی خوش با 18 میلیارد تومان، اجرای خط تغذیه شهر خلیفان با مبلغ 42 میلیارد تومان و همچنین گازرسانی به حفرات خالی شهرمهاباد و روستاهای گازدار به مبلغ 3 میلیارد تومان از جمله مهمترین برنامه های شرکت گاز استان در این شهرستان می باشد که هم اکنون در دست اجرا است .
شیخی با تاکید بر وجود نگاه عادلانه در توسعه پروژه های گازرسانی در سراسر استان اعلام داشت : نگاه ما در بحث گازرسانی در استان، افزایش شاخصه های رفاه اجتماعی و رویکرد توسعه محورانه، مبتنی بر عدالت بوده و خود را متعهد به خدمت رسانی برای همه هم استانی های خود می دانیم که این امر باعث شده تا سرتاسر استان از شمال تا جنوب آن، امروز تحت عملیات گازرسانی گسترده قرار گیرد.
مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی تاکید کرد: تمام تلاش کارکنان صدیق شرکت گاز استان و رویکرد حاکم بر مدیران آن، در دسترس قرار دادن هرچه بهتر و سریعتر این نعمت خدادادی در اختیار مردم شایسته آذربایجان غربی است.

تاریخ به روز رسانی:.مجری سایت : شرکت سیگما