شعار سال 97-1
 
  
جمعه 29 شهريور 1398   14:37:50

اخبار روابط عمومي‌ها

13:091397/4/13 چهارشنبه
طی سال گذشته صورت گرفت؛
جایگزینی ۶۰ هزار مترمکعب گاز طبیعی در واحدهای صنعتی مازندران

سال گذشته، نزدیک به 60 هزار مترمکعب گاز طبیعی جایگزین سایر سوخت‌ها در واحدهای صنعتی استان مازندران شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران، در حاشیه جلسه مجمع عمومی و عادی سالیانه این شرکت در سال 96 که در ساختمان ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق، با بیان اینکه تعداد مشترکان گاز طبیعی در استان به مرز یک میلیون و 315 هزار مشترک نزدیک شده است، عنوان کرد: عملیات گازرسانی به 474 روستا و 4 شهر این استان با جدیت تمام در حال اجراست.
جعفر احمدپور با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در بخش گازرسانی، گفت: سال گذشته 1864 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع روستایی و شهری در این استان اجرا شده که بیشتر اجرای این شبکه‌های گازرسانی در بخش روستایی بوده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران با اشاره به نقش مؤثر انرژی گاز در توسعه و رفاه اقتصادی مردم، تصریح کرد: در سال گذشته نیز برنامه های تدوین شده در زمینه نصب انشعاب را بطور کامل به اتمام رسانده و در همین راستا موفق به اجرا و نصب قریب به 26 هزار انشعاب در سطح استان شده ایم.
احمدپور از جذب بیش از 65 هزار مشترک و گازدار کردن 120 روستا و دو شهر در استان طی سال 96 خبر داد و افزود: شرکت گاز استان با همه توان در تلاش است تا گاز را به روستاهای بالای 20 خانوار برساند اما در این راه نیازمند تلاش و همکاری همه نهادهای خدمات رسان و همچنین تامین اعتبارات هستیم.
وی با اشاره به اینکه شرکت گاز استان مازندران در راستای اجرای ماموریت و اهداف بلندمدت خود و همچنین تقویت جنبه‌های مختلف عملیاتی سازمان، اقدام به استقرار مدل تعالی سازمانی بر اساس مدلEFQM کرده است، گفت: این شرکت موفق به کسب گواهی تعهد به تعالی جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمانی در سال 88 و تقدیرنامه دو ستاره در سال 89، تقدیرنامه 3ستاره جایزه ملی تعالی سازمانی در سال91 ، تقدیرنامه 4ستاره جایزه ملی تعالی سازمانی در سال92 ،تندیس بلورین جایزه ملی تعالی سازمانی سال93 (اولین و تنها شرکت گاز استانی در سطح کشور) ، تندیس بلورین جشنواره پتروشیمی سال 95، تندیس بلورین جایزه سرآمدی گاز/ تندیس بلورین جایزه ملی تعالی سازمانی/ تندیس بلورین جایزه سرآمدی نفت در سال 96 شده است.
احمدپور با بیان اینکه گازرسانی به مناطق صعب‌العبور طبق قانون از اهداف شرکت گاز مازندران است، ادامه داد : در صورت عدم اجرای شبکه خطوط تغذیه از فناوری های نوین در حوزه ذخیره سازی گاز و گازرسانی به روشCNG و MINI LNG در این مورد استفاده خواهد شد.
مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران به دلیل طراحی و اجرای پروژه بزرگ در استان خاطرنشان کرد: اگر تکنولوژی استفاده از LNG به شرکت های گاز استانی خصوصا مازندران انتقال یابد می‌تواند علاوه بر سوخت مناطق صعب العبور، طبق قوانین بین‌المللی برای صنایع، کشتی‌ها و شناورهای موجود در دریای خزر برای جایگزینی سوخت پاک به جای گازوئیل و... برای حفظ محیط زیست مورد استفاده قرار گیرد.
وی در پایان، با اشاره به اینکه اجرای این طرح می‌تواند زیرساختی برای مازندران در ایجاد اشتغال باشد، بیان کرد: طرح در بحث محیط زیست و حفاظت از جنگل هم مورد اهمیت است و باید به آن توجه ویژه شود.
تاریخ به روز رسانی:.مجری سایت : شرکت سیگما