شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 26 شهريور 1398   13:43:09

اخبار روابط عمومي‌ها

13:011397/5/10 چهارشنبه
مدیرعامل پالایشگاه خانگیران:
کاهش حداکثری آلاینده های زیست محیطی در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از اجرای پروژه عظیم زیست محیطی با هدف کاهش آلایند های زیست محیطی در این مجتمع گازی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس سید مجید منبتی در حاشیه مراسم تجلیل از محیط بانان برگزیده کشور که با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه پروژه های کلان زیست محیطی با اهتمام بالایی در حال پیگیری است، افزود: از جمله این پروژه ها می توان به بازیابی گازهای ارسالی به مشعل، حذف حداکثری پسابهای خروجی ، کاهش پسماندهای تولیدی و ممانعت از اتلاف انرژی اشاره کرد.
وی تصریح کرد: از جمله محورهای ویژه و حساس در روند فعالیت این پالایشگاه بحث مدیریت و بازچرخانی آب و پساب ها، سیستم پایش لحظه ای و بر خط آنالیز پساب در تصفیه خانه پالایشگاه است.
در ادامه این مراسم استاندار خراسان رضوی طی سخنانی اظهار کرد: امروزه دنیا با چالش های زیست محیطی از جمله گازهای گلخانه ای، افت آبخوان ها، نشست دشت ها، تولید پسماندهای خطرناک، کانونهای فرسایش بادی داخلی و خارجی، فرسایش خاک و غیره دست به گریبان است.
علیرضا رشیدیان اضافه کرد: خراسان رضوی با بیش از شش میلیون و 400 هزار نفر جمعیت با سهم 11 درصدی از صنعت، سهم شش درصدی از ارزش افزوده کشور و سهم 13 درصدی تولیدات کشاورزی نیز دارای معضلات متعدد محیط زیستی است.
وی با اشاره به ثبت سالانه بیش از یک میلیارد و 200 میلیون متر مکعب برداشت آب در استان، افزود: با هماهنگی دستگاه های متولی، سال گذشته، این شاخص مدیریت بیش از 370 میلیون مترمکعب کاهش یافت در حالی که میزان تولیدات کشاورزی و صنعتی کاهش نیافته است.
تاریخ به روز رسانی:.مجری سایت : شرکت سیگما