شعار سال 97-1
 
  
جمعه 29 شهريور 1398   15:34:03

اخبار روابط عمومي‌ها

12:501397/4/12 سه‌شنبه
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در جلسه هم اندیشی صیانت از شریان های حیاتی:
توجه ویژه به حفاری های غیراصولی برای جلوگیری از تخریب شبکه و تأسیسات در شهرها

با گسترش شبکه‌های خدمات‌رسانی، توجه مسئولین و شرکت های صاحب شریان‌های حیاتی به ایمن‌سازی شبکه و تأسیسات خود در برابر عوامل طبیعی مانند زلزله و عوامل انسانی مانند حفاری، بسیار ضروری به نظر می رسد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، در نشست هم اندیشی صیانت از شریان های حیاتی که با حضور مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان، تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی، نمایندگانی از شرکت‌های خدماتی، آب، برق و مخابرات و شهرداران مناطق اصفهان و حومه و دیگر دستگاه‌های اجرایی و همچنین مسئوولین گاز برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: این حق مردم است که از خدمات به نحو ایمن بهره مند شوند و سلامت شهر نباید بواسطه صدمه به شریان های حیاتی دچار خدشه شود.
سید مصطفی علوی، ضمن تشکر از حضور نمایندگان شرکت های خدماتی و شهرداری های اصفهان و حومه با اشاره به اینکه جریان گاز با فشار ۲۵۰ و ۶۰ پوند در زیر شهرها و تا درب منازل از یک سو باعث رفاه و آسایش شهروندان و از سویی دیگر عامل نگرانی آنها نسبت به احتمال وقوع انفجار به هنگام نشت گاز و آتش‌سوزی‌های گسترده در زمان حفاری‌ها و زلزله است، گفت: با تشکیل این هم‌اندیشی با شهرداران ۱۵ گانه اصفهان، معاونت عمرانی شهرداری، مدیریت بحران استان و نماینده فرمانداری استان درصدد برآمدیم این مشکلات را به حداقل ممکن برسانیم.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه سهم گاز در سبد انرژی استان در حال حاضر، بیش از 70 درصد است، افزود: تامین این حجم انرژی و ارائه خدمات مستلزم همکاری و هماهنگی با سایر دستگاه های خدمات رسان با این شرکت است.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با تاکید بر مصرف بهینه گاز طبیعی، تصریح کرد: تمامی سازمان ها و ادارات به ویژه ادارات دولتی می بایست در راستای مصرف بهینه گاز طبیعی که یک سرمایه ملی برای همگان است تلاش کنند.
علوی، خاطر نشان ساخت: حفظ و ایمن سازی شریان های گاز به دلیل ماهیت خطرسازی که دارند و از طرفی در شرایط کنونی جایگزین کردن سوخت دوم به سختی امکان پذیر است، از اهمیت بالایی برخوردارند.
وی بیان داشت: در حال حاضر بیش از 26 هزار کیلومتر شبکه گازرسانی در سطح استان توزیع شده و از آن‌جایی که این شبکه ها زیرساخت مهم و استراتژیک استان به شمار می‌ روند، از این رو، باید ایمنی آن به درستی مدیریت و کنترل شود.
علوی، ضمن تشکر از همکاری شهرداری های ۱۷ گانه استان اصفهان، از آنها خواست در خصوص صدور مجوز به شرکت‌های خدمات رسان حساسیت و نظارت بیشتری داشته باشند و قبل از صدور مجوز تخریب ساختمان، نسبت به اطلاع رسانی به شرکت گاز استان اصفهان در خصوص جمع آوری علمک ها اقدام کرده تا از بروز هر گونه نشت گاز و انفجار احتمالی پیشگیری شود.
وی با اشاره به موضوع شیرهای گاز پیاده رو و همکاری شهرداری در خصوص جمع آوری این زایده های بالقوه خطر، از سطح شهر گفت: در حال حاضر حدود ۳ هزار مورد از این شیرها در کوچه و خیابان های سطح شهر وجود دارد که ما می خواهیم تا قبل از شروع فصول سرد سال جمع آوری و پاک سازی کنیم.
جمع آوری علمک های رها شده و شیرهای پیاده رو گاز
در ادامه این نشست، مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان، نیز اظهار داشت: یکی از اهداف مهم شهرداری اصفهان ایجاد شهر ایمن، الکترونیک و هوشمند با محور توسعه پایدار است که یکی از مؤلفه هایی مورد تاکید و توجه در این راستا، مسئله ایمنی می‌باشد.
منصور شیشه فروش از شرکت گاز استان اصفهان برای برگزاری مانور بزرگ مقابله با آتش سوزی و انفجار، امداد رسانی فعال در بحران زلزله کرمانشاه و سقوط هواپیما در استان کهکیلویه و بویر احمد تشکر و تاکید کرد: رعایت حریم تمامی خطوط زیر زمینی و هماهنگی برای حفاری ایمن از سوی تمامی دستگاه ها ضروری است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه گاز به عنوان یکی از مهمترین منابع ملی و محور های توسعه اگر ایمن نباشد جان انسان ها را تهدید می کند، افزود: ایمن سازی شریان های حیاتی به ویژه در زمینه گاز موضوعی است که از نظر مدیریت شهری نیز همواره مورد تاکید است.
وی تصریح کرد: طرح جمع آوری علمک های رها شده و شیرهای پیاده رو گاز که سلامت و امنیت شهر را تهدید می‌کنند باید با قدرت و سرعت ادامه یابد و مدیریت استان و شهرداری ها آماده هر گونه همکاری و تعامل با شرکت گاز استان در این راستا هستند.
به گفته وی، تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف هستند قبل از اجرای هر گونه پروژه عمرانی که به گونه‌ای با شریان‌های حیاتی شهر مرتبط است، با دستگاه صاحب شریان، هماهنگی های لازم را داشته باشند.
وی با تاکید بر نظارت اصولی و دقیق برکار پیمانکاران اجرای پروژه ها، پیشنهاد داد برای فرهنگ سازی مقابله با تهدیدات شریان های حیاتی شهر و راه های مقابله با این تهدیدات در چند منطقه شهر مانورهای میدانی برگزار شود.
لازم به ذکر است، در این نشست مقرر شد شرکت گاز استان اصفهان، در خصوص اجرای نشت یابی دوره‌ای و رفع نشت های احتمالی در اسرع وقت و با سرعت و فوریت اقدام کرده و شهرداری ها نیز با رفع نشتی های درجه یک و اولویت‌دار، همکاری کنند.
تاریخ به روز رسانی:.مجری سایت : شرکت سیگما