شعار سال 97-1
 
  
جمعه 29 شهريور 1398   15:05:04

اخبار روابط عمومي‌ها

11:351397/5/28 يكشنبه
مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران خبر داد؛
تداوم عملیات گاز رسانی در سه شهر و 450روستای استان مازندران

با توجه به اهمیت استفاده از انرژی پاک گاز در شرایط حساسیت زیست محیطی، در حال حاضر 99.5 درصد مردم در 54 شهر مازندران از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، جعفر احمد پور مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر گازرسانی به مناطق صعب العبور مناطق پلور، رینه، کجور و لاریجان نیز در دست انجام است.
این مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر یک میلیون و 334 هزار نفر مشترک گاز در استان مازندران هستند.
مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران با بیان اینکه طرح گاز رسانی در سه شهر کوهستانی و 450 روستای استان در حال اجرا است، اظهار داشت: در حال حاضر 2 هزار روستای استان از نعمت گاز برخوردارند.
احمدپور با اشاره به اینکه متوسط مصرف گاز استان در روز 32 تا ۳۶ میلیون مترمکعب در نوسان است، بیان داشت: از مرداد ماه سال گذشته همزمان با افتتاح خط لوله 42 اینچ گاز دامغان - ساری مشکل گاز استان رفع شده است.
وی با بیان اینکه ما رتبه نخست کشور را در گازرسانی به روستاها دارا هستیم، گفت: صنایع تحت پوشش ما پس از انقلاب به یک‌هزار و 17 واحد و تعداد ایستگاه‌های CNG ما هم 137 ایستگاه در کل استان است.
مدیر عامل شرکت گاز استان مازندران در ادامه سخنان خود با اشاره به طلبکاری یکهزار و 740 میلیارد ریالی این شرکت از مردم و صاحبان صنایع و تولیدی استان خواست تا با پرداخت معوقات، مانع متوقف شدن طرح های گازرسانی شوند.
وی این مقدار بدهکاری مشترکین به شرکت گاز را برابر با حدود یک پنجم بودجه 10هزار میلیارد ریالی استان دانست و افزود: 740میلیارد ریال از بدهی ها مربوط به مشترکان خانگی ، 330میلیارد ریال نیروگاه های کوچک، 390میلیارد ریال واحدهای تولیدی و صنعتی، 60میلیارد ریال واحد های تجاری و 20میلیارد ریال ایستگاه های CNG و مابقی مشترکان اداری هستند.
مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران در پایان با بیان اینکه بیشتر پیمانکاران گاز استان بومی هستند، گفت: در حال حاضر یک هزار و 110میلیارد ریال به این پیمانکاران بدهی داریم ولی با این شرایط هم، آنها همکاری خوبی در ادامه طرح های گاز رسانی دارند.

تاریخ به روز رسانی:.مجری سایت : شرکت سیگما