شعار سال 97-1
 
  
شنبه 2 آذر 1398   03:06:51
مراسم‌ها
شنبه 27/9/1389

به گزارش روابط عمومي شركت گازاستان زنجان، روز هشتم و يازدهم محرم، كاركنان اين شركت به همراه صدها هـزار عـاشق حسيني به اين اجتماع عظيم عـزاداران حسيني پيوستند تا عشق و ارادت خود را به سرور و سالار شهيدان ابراز کنند...


به گزارش روابط عمومي شركت گازاستان زنجان، روز هشتم و يازدهم محرم، كاركنان اين شركت به همراه صدها هـزار عـاشق حسيني به اين اجتماع عظيم عـزاداران حسيني پيوستند تا عشق و ارادت خود را به سرور و سالار شهيدان ابراز کنند.

رئيس روابط عمومي شركت گاز استان زنجان با اشاره به عزاداري هاي باشکوه مردم در پايتخت شور و شعور حسيني گفت: شهر و استان زنجان در روزهاي عزاي سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) حال و هواي خاصي دارد و سوگواران حسيني، بيرق ها و کتيبه هاي سرخ و سياه را در خيابان ها، کوچه ها، مساجد، تکايا و حسينيه ها به نشان حزن و ماتم به اهتزاز درمي آورند و با رخت عزا به سوگ مصائب کربلا مي نشينند.

رابطي با اشاره به اينكه عشق و ارادت زنجاني ها به ائمه اطهار عليهم السلام در عزاداريها از گذشته هاي دور همچنان به سبک و سياق سنتي به يادگار مانده است افزود: آنان با فرا رسيدن ماه محرم، بيرق هاي عزاي امام حسين (ع) را به دست مي گيرند و در دسته هاي سينه زني و زنجيرزني، عشق و ارادت خود را به آن حضرت نشان مي دهند.

وي اظهار داشت: عشق و ارادت زنجاني ها زماني به اوج خود مي رسد که هياتها و دسته هاي مختلف شهر در روز هشتم ماه محرم، زير پرچم واحد با مرکزيت حسينيه اعظم و روز يازده محرم با حضور در دسته زينبيه اعظم زنجان به سوگواري و عزاداري سرور و سالار شهيدان مي پردازند. عظمت و شکوه اين برنامه و حضور صدها هزار نفري مردم در اين آيين به حدي است که در هيچ جاي ايران نظير ندارد . سادگي و بي‌پيرايگي مراسم حسينيه اعظم زنجان باعث شده است که رونق اين مراسم هر سال در مقايسه با سال قبل بيشتر شود .

پرهيز از خرافه گويي در عزاداري و مداحي ، توجه به اصول مذهبي، نمايش وحدت اسلامي و حضور باشکوه بانوان در اين آيين از ويژگي هاي اين عزاداري حسيني است .

جواد غم پرور رييس هيات امناي مسجد حسينه اعظم زنجان نيز با اشاره به نذورات نقدي عاشقان اباعبدالله ، مي گويـد : پـارسال بيش از يک ميليارد و 400 ميليون تومان نذورات مردم جمع آوري شد و امسال هم 36 چادر ثابت و سيار ، جمع آوري نذورات را بر عهده دارند . صرف نذورات اين مراسم در امور خيريه و عام‌المنفعه نيز در نوع خود بي‌نظير است .

از ويژگي هاي عزاداري امسال حسينه اعظم زنجان، حضور کاروان آسيايي همبستگي با مردم غزه در زنجان است . اين کـاروان بـه زنجان آمد تا از نزديک شاهد شور و عشق شيعيان امام حسين (ع) باشد. اين مراسم شکوهمند هر سال از شبکه‌ هاي رسانه ملي به صورت مستقيم پخش مي شود و خيل عظيمي از ايرانيان مقيم خارج از کشور نيز بدين گونه از اين مراسم شکوهمند لذت مي برند.

آيين حسينيه اعظم زنجان که در سال 1387 به عنوان دهمين ميراث معنوي به ثبت رسيد اکنون يکي از بزرگترين مراکز بزرگ شيعيان به حساب مي آيد .

 
شنبه 27/9/1389

به گزارش روابط عمومي شركت پالايش گاز سرخون و قشم ماه محرم، ياد آور حماسه بزرگ روز عاشورا در سرزمين كربلا و ماه بخشيدن عزت ، آزادگي ، رشادت و از خودگذشتگي در راه اعتلاي ارزش هاي تابناك اسلامي و پاسداري از آرمان ها و تعاليم گوهر بار اسلام است...


به گزارش روابط عمومي شركت پالايش گاز سرخون وقشم ماه محرم ، ياد آور حماسه بزرگ روز عاشورا در سرزمين كربلا و ماه بخشيدن عزت ، آزادگي ، رشادت واز خودگذشتگي در راه اعتلاي ارزش هاي تابناك اسلامي وپاسداري از آرمان ها و تعاليم گوهر بار اسلام است .

ماهي كه حضرت سيدالشهدا ابا عبدالله الحسين (ع) وياران با وفايش از جانفشاني و با نثار خون خود اقتدار پوشالي يزيدي را در هم شكست تا احكام وتعاليم اسلامي را زنده دارند وتكريم و آزادگي و آزادي انسانها را معنا بخشيدند .

كاركنان شركت پالايش گاز سرخون وقشم در پي رسالت ديني خود همگام با ديگر حسينيان در سراسر كشور براي حراست و زنده نگهداشتن شعائر اسلام و حماسه كربلا ، پرچم عزاي حسيني برافراشت و مراسم گسترده اي را در شهرك مسكوني فجر از اول محرم بويژه در روزهاي تاسوعا و عاشورا برگزار كردند كه مسئولين و كاركنان شركت هر شب با حضور خود در مراسم سوگواري حسيني ، عشق و ارادت قلبي خود به سالار شهيدان عالم حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) را به اثبات رساند و با سوزي درد ناك از سرعشق به پيشوايشان امام حسين (ع) به سوگ نشستند و برنامه ها در اين ايام سوگواري در اين شركت مراسم عزاداري با قرائت زيارت عاشورا و سخنراني حجت الاسلام والمسلمين صادق فلاح پور همراه بود كه پيرامون واقعه كربلا سخنراني نمودند و ذكر مصيبت ها ومجاهدات حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) و خاندان و ياران با وفاي اوهمراه بود سپس سوگواران حسيني بويژه جوانان ونوجوانان حاضر در اين مراسم با راه اندازي دسته بر سينه هاي خود بر مصائب سالار شهيدان حضرت امام حسين (ع) و واقعه جانسوز كربلا اشك ريختند .

 
شنبه 27/9/1389

با برنامه ريزي و هماهنگي کميته فرهنگي شرکت و همت ساير کارکنان برنامه هاي متنوعي جهت هر چه با شکوهتر برگزار کردن مراسمات ايام سوگواري شهادت حضرت امام حسين (ع) و ياران با وفايش به اجرا در آمد...


با برنامه ريزي و هماهنگي کميته فرهنگي شرکت و همت ساير کارکنان برنامه هاي متنوعي جهت هر چه با شکوهتر برگزار کردن مراسمات ايام سوگواري شهادت حضرت امام حسين (ع) و ياران با وفايش به اجرا در آمد . به گزارش روابط عمومي شرکت پالايش گاز بيدبلند قبل از آغاز ماه محرم سياه پوش کردن مسجد پالايشگاه ، ادارات ، اماکن ، درب ورودي پالايشگاه و ساختمان ها ي اداري و اماکن ومعابر شهرک مسکوني ميانکوه همراه با نصب پلاکاردهاي حاوي آيات و روايات مربوط به محرم ، ياد ايام حزن انگيز محرم را در دل مردم منطقه زنده کرد . شايان ذکر است در دهه اول ماه محرم الحرام مراسمات مختلفي همزمان با مصادف شدن ايام محرم و هفته امربه معروف ونهي از منکرتوسط شوراي اقامه نماز وکميته فرهنگي به شرح زير به اجرا درآمد :

1-مراسم بزرگداشت حلول ماه محرم همراه با سخنراني روحاني مدعو حاج آقا باقري

2-دعوت از حاج آقا بحريني زاده مبلغ اعزامي از حوزه علميه قم و ايراد سخنراني ايشان با محوريت تشريح جريانات و علل رخداد فاجعه کربلاي معلا ،همراه با نوحه خواني توسط ايشان در جمع کارکنان پالايشگاه گاز بيدبلند در دهه اول محرم.

3-برگزاري مراسم روضه خواني و سينه زني بعد از نماز جماعت ظهر و عصردرايام کاري و ساعات اداري

4-برگزاري همايش تجديد ميثاق با شهيد امر به معروف و نهي از منکر توسط کارکنان شرکت پالايش گاز بيدبلند و سخنراني روحاني مدعو حاج آقا مطهري منش

5-گردهمايي بانوان شاغل در شرکت با عنوان حجاب و عفاف همراه با سخنراني حاج آقا مطهري منش.

6-طراحي و چاپ تابلوهاي معرفي حجاب برتر روي کوتد ليمينيت با قاب فلزي و نصب در ادارات تابعه . 7-طراحي و چاپ تابلوهاي حاوي آيات و روايات قرآني پيرامون نماز و امر به معروف و نهي از منکر روي کوتد ليمينيت و نصب در ادارات تابغه .

8-تهيه و توزيع 120 جلد کتاب (برهنگي زنان و دختران مي پرسند چرا؟)

9-برگزاري مسابقه فرنگي با عنوان حجاب و عفاف از منابع کتب توزيع شده .

10-تهيه و نصب پوسترهاي رنگي حاوي و روايات مرتبط با امر به معروف و نهي از منکر در تابلوهاي اعلانات به تعداد 30 عدد.

11-به مسابقه گذاشتن موضوع احصاء معروفات و منکرات محيطي در محل کارتوسط کارکنان و ارسال به شورا جهت انتخاب برندگان و اهدا جوايز .

 
شنبه 27/9/1389

درهشتمين روز از ماه محرم الحرام و بمناسبت فرا رسيدن تاسوعا و عاشوراي حسيني مراسم ويژه اي با حضور مدير عامل و کارکنان شرکت پالايش گاز بيدبلند در نمازخانه اين پالايشگاه برگزار شد...


درهشتمين روز از ماه محرم الحرام و بمناسبت فرا رسيدن تاسوعا و عاشوراي حسيني مراسم ويژه اي با حضور مدير عامل و کارکنان شرکت پالايش گاز بيدبلند در نمازخانه اين پالايشگاه برگزار شد .

شرکت کنندگان در اين مراسم پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به کسب فيض از بيانات حجت الاسلام و المسلمين بحريني زاده مبلغ اعزامي از قم پرداختند .

حجت الاسلام و المسلمين بحريني زاده طي سخناني ضمن فرا رسيدن تاسوعا و عاشوراي حسيني به تمامي عزاداران حاضر در مجلس و شيعيان جهان از متوليان و کساني که مجالس سوگواري و عزاداري حسين بن علي (ع) را برپا مي کنند تقدير نمودند .

مبلغ اعزامي از قم سپس به سرنوشت خير تعدادي از سربازان و فرماندهان لشکر يزيد با بيداري دلهاشان و پيوستن به صحابه حسين بن علي (ع) اشاره نمود .

ايشان در ادامه به ذکر مصيبت وقايع حزن انگيز کربلا و مصايبي که توسط اصحاب ابن سعد و لشکر يزيد بر نواده رسول الله (ص) و اصحاب ويارانشان وارد شد پرداختند .

در ادامه برنامه حاضران در مجلس با مداحي و مرثيه سرايي يکي از مداحان اهل بيت عصمت و طهارت در سوگ اين مصيب عظمي به سينه زني و عزاداري پرداختند .

 
شنبه 27/9/1389

همزمان با فرارسيدن شبهاي تاسوعا و عاشوراي حسيني، شركت مجتمع گاز پارس جنوبي ميزبان هيئت ها و دستجات عزاداري و زنجير زني بود...


همزمان با فرارسيدن شبهاي تاسوعا و عاشوراي حسيني، شركت مجتمع گاز پارس جنوبي ميزبان هيئت ها و دستجات عزاداري و زنجير زني بود.

به گزارش روابط عمومي شركت مجتمع گاز پارس جنوبي، هيئت هاي عزاداري و زنجير زني روستاي پرك و هيئت عزاداري شهرستان مهر با حضور در كمپ هاي شيرينو و بيدخون با اجراي مراسم سينه زني و زنجير زني، حال و هواي خاصي به كمپ هاي مسكوني بخشيدند.

عاشقان حضرت اباعبدالله الحسين(ع) با حضور گسترده در حسينيه ها و مساجد پالايشگاهها و شهركهاي مسكوني شركت مجتمع گاز پارس جنوبي در ايام محرم به سينه زني و عزاداري پرداختند.

كاركنان كمپ شيرينو ضمن بهره مندي از سخنراني آيت الله سيد طه موسوي هشترودي، در مراسم هاي قرائت زيارت عاشورا، نوحه خواني و سينه زني شركت كردند.

كاركنان شركت مجتمع گاز پارس جنوبي با پخش نذري شربت، حلوا و شام از هيئت هاي سينه زني و زنجير زني پذيرايي كردند.

 
شنبه 27/9/1389

به گزارش روابط عمومي منطقه 6 شركت انتقال گاز ايران، بمناسبت ايام سوگواري سرور و سالار آزادگان جهان حضرت اباعبداله الحسين (ع)، باحضور كاركنان اين منطقه مراسم پرفيض زيارت عاشورا با اجراي مداح و ذاكر اهل بيت حاج خليل جزيني و حجت السلام والمسلمين فلاح پور در محوطه اداره مركزي منطقه 6 برگزار گرديد...


به گزارش روابط عمومي منطقه 6 شركت انتقال گاز ايران، بمناسبت ايام سوگواري سرور و سالار آزادگان جهان حضرت اباعبداله الحسين (ع)، باحضور كاركنان اين منطقه مراسم پرفيض زيارت عاشورا با اجراي مداح و ذاكر اهل بيت حاج خليل جزيني و حجت السلام والمسلمين فلاح پور در محوطه اداره مركزي منطقه 6 برگزار گرديد.

لازم به ذكر است كه در اين مراسم روحاني و با شكوه كاركنان مناطق نفت مركزي، شركت پالايش گاز سرخون و قشم و شركت گاز استان هرمزگان نيز حضور داشتند.

درپايان اين مراسم عزادران حسيني به سينه زني و عزاداري اباعبدالله الحسين (ع) پرداختند .

 
سه‌شنبه 23/9/1389

همزمان با شروع ماه محرم مراسم عزاداري سالارو سرور شهيدان، حضرت ابا عبدا... الحسين (عليه السلام) و ياران با وفايش، با حضور پر شور هيئت مديره و كاركنان برگزار مي گردد...


همزمان با شروع ماه محرم مراسم عزاداري سالارو سرور شهيدان، حضرت ابا عبدا... الحسين (عليه السلام) و ياران با وفايش، با حضور پر شور هيئت مديره و كاركنان برگزار مي گردد.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان قم ، به مناسبت ايام ماه محرم، قرائت پرفيض زيارت عاشوراي حسيني از نخستين روز اين ماه هر روز صبح به مدت ده روز با حضور مداحان اهل بيت عصمت و طهارت(عليهم السلام ) همراه با نوحه سرايي و سينه زني برگزار مي گردد.

همچنين بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در نمازخانه شركت، در خصوص نهضت قيام حضرت اباعبد... الحسين (عليه السلام ) و مصائب اهل بيت (عليهم السلام ) توسط امام جماعـت سخنـراني و براي مظلوميت سالار شهيدان و شهداي كربلا روضه خواني مي شود.

به همين مناسبت همكاران عزادار به صورت خودجوش با برپايي ايستگاه صلواتي در مجاورت اداره با توزيع شير و كيك از مردم عزادار پذيرايي نمودند.

 
سه‌شنبه 23/9/1389

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان گيلان با فرا رسيدن ايام سوگواري سالار شهيدان ابا عبدا... الحسين و مناسبتهاي تاسوعا و عاشوراي حسيني و دهه اول ماه محرم زيارت عاشورا هر روز صبح در نماز خانه اداره مركزي شركت گاز استان گيلان برگزار شد...


يا ابا عبدا... الحسين به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان گيلان با فرا رسيدن ايام سوگواري سالار شهيدان ابا عبدا... الحسين و مناسبتهاي تاسوعا و عاشوراي حسيني و دهه اول ماه محرم زيارت عاشورا هر روز صبح در نماز خانه اداره مركزي شركت گاز استان گيلان برگزار شد.

در اين مراسم كه مدير عامل و ساير مسئولين و كاركنان شركت گاز گيلان حضور داشتند ضمن سوگواري به مناسبت اين ايام حزن و اندوه براي سلامتي آقا امام زمان و رهبر فرزانه انقلاب و شفاي همه بيماران اسلام و مسلمين دعا شد.

در پايان هر مراسم پذيرايي از مدعوين با مشاركت خود همكاران عزيز انجام مي گرفت.

 
سه‌شنبه 23/9/1389

به گزارش واحد خبر روابط عمومي شركت خدمات غير صنعتي گاز ايران، مدير عامل اين شركت گفت:...


به گزارش واحد خبر روابط عمومي شركت خدمات غير صنعتي گاز ايران، مدير عامل اين شركت گفت: خون پاک حسين ابن علي (ع) و ياران با وفايش آبياري دهنده نهال آزادگي و بصيرت بود و اكنون بعد از گذشت چهارده قرن از اين رويداد بزرگ تاريخ بشريت، آن نهال تبديل به درخت تنومند آزادي خواهي ملت سرفراز ايران اسلامي در عرصه ي جهاني شده و هر روز بر بزرگي و عظمت آن افزوده مي شود.

بهادر چنگيزي با بيان اين مطلب كه عاشورا معيار سنجش عاشقان ولايت است، تصريح كرد: عاشورايي بودن تنها با پيروي و حمايت از ولايت فقيه تحقق مي يابد و تنها در سايه تبعيت از ولايت فقيه است كه مي توانيم، عاشورايي واقعي باشيم و به اشاعه ي فرهنگ ناب عاشورا بپردازيم.

ايشان، ايمان و بصيرت، حق خواهي و عدالت گستري را از صفات برجسته حماسه سازان عاشورا برشمرد و افزود: شركت خدمات غير صنعتي گاز ايران، با درس گرفتن از مكتب عاشورا و الگو قرار دادن رادمردان كربلا و در سايه فرمايشات مقام عظماي ولايت، امام خامنه اي، با تلاش و همتي مضاعف در راستاي توسعه و ترقي ميهن عزيزمان ايران اسلامي ، گام بر مي دارد.

 
سه‌شنبه 23/9/1389

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان زنجان همزمان با آغاز ماه محرم و ايام سوگواري سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين(ع)، مراسم عزاداري و سوگواري دهه اول محرم از روز سه شنبه 16 آذر در نماز خانه اين شركت برگزار و با احسان حليم پايان يافت...


به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان زنجان همزمان با آغاز ماه محرم و ايام سوگواري سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين(ع)، مراسم عزاداري و سوگواري دهه اول محرم از روز سه شنبه 16 آذر در نماز خانه اين شركت برگزار و با احسان حليم پايان يافت.

رئيس روابط عمومي شركت گاز استان زنجان با اشاره به حضور پرشور عاشقان حسيني در اين مراسم گفت: به همت كاركنان اين شركت از آغاز ماه محرم اقدام به برگزاري مراسم دعاي پرفيض زيارت عاشورا در ساعات اوليه صبح كرديم كه در شب تاسوعاي حسيني اين مراسم با احسان حليم به كار خود پايان داد.

نادر رابطي با بيان اينكه عزادران حسيني از اولين ساعات روز قبل از تاسوعاي حسيني با تجمع در نماز خانه شركت گاز استان زنجان طي مراسم خاصي پس از قرائت زيارت عاشورا به نوحه سرايي و سينه زني پرداخته و اين مصيبت عظمي را به پيشگاه آقا امام زمان(عج) و ائمه اطهار عليهم السلام تسليت گفتند اظهار داشت: عاشقان ابا عبدالله الحسين(ع) در بعد از ظهر همان روز از ساعت 14 با حضور در دسته حسينيه اعظم زنجان عشق و ارادت خود را ابراز مي دارند.

 
سه‌شنبه 23/9/1389

با فرا رسيدن ايام عزاداري امام حسين (ع) كاركنان منطقه ده عمليات انتقال گاز به سوگ نشستند.همزمان با فرا رسيدن ايام شهادت ابا عبدا... حسين (ع) مراسم سوگواري سيد و سالار شهيدان با شركت كارمندان منطقه ده در نمازخانه مركزي برگزار گرديد...


با فرا رسيدن ايام عزاداري امام حسين (ع) كاركنان منطقه ده عمليات انتقال گاز به سوگ نشستند.همزمان با فرا رسيدن ايام شهادت ابا عبدا... حسين (ع) مراسم سوگواري سيد و سالار شهيدان با شركت كارمندان منطقه ده در نمازخانه مركزي برگزار گرديد .

به گزارش روابط عمومي منطقه ده با شروع ماه محرم و فرا رسيدن ايام شهادت حضرت سيدالشهداء (ع) مراسم عزاداري در نمازخانه مركزي منطقه ده برگزار گرديد .

در اين مراسم مداح اهل بيت آقاي فريدوني به مداحي پرداختند.پس از مداحي مراسم سينه زني و عزاداري برگزار گرديد.

 
سه‌شنبه 23/9/1389

به مناسبت فرا رسيدن ايام عزاداري سالار شهيدان ابا عبدا... الحسين (ع) در دهه اول اين ماه ، همه روزه مراسم زيارت عاشورا با مداحي برادر مهدوي از مداحان اهل بيت استان کرمان در نمازخانه شرکت گاز اين استان برگزار مي شود...


به مناسبت فرا رسيدن ايام عزاداري سالار شهيدان ابا عبدا... الحسين (ع) در دهه اول اين ماه ، همه روزه مراسم زيارت عاشورا با مداحي برادر مهدوي از مداحان اهل بيت استان کرمان در نمازخانه شرکت گاز اين استان برگزار مي شود .

مهندس نعمت اللهي مدير عامل شرکت گاز استان کرمان همچنين افزود ، حجت الاسلام و المسلمين حاج آقا جلالي ، امام جماعت اين شرکت نيز در طول اين ماه به سخنراني ، عزاداري ، جلسات بحث و تبادل نظر درباره اين ماه و آنچه در کربلا گذشت و روح توحيدي آن که در کالبد زمان ، جريان ساز مبارزه با کجروي و انحرافات بوده است مي پردازند تا ما دريابيم زير بار ظلم نبايد رفت ، به زشتي ها و ناپاکي ها و بي ديني ها بايد نه گفت و در برابر هوا و هوس و اميال شهواني تسليم نبايد شد و بر آزادانه زيستن امام حسين (ع) نبايد گريست بلکه بايد آموخت و بجاي زخم هاي تن امام حسين (ع) به افکار او پي برد و دردش را بي آبي ندانست .

 
سه‌شنبه 23/9/1389

پرسنل منطقه 8 با علم نمودن بيرق عزا وبرگزاري مراسم زيارت عاشورا بارديگرارادت قلبي خود را به سالار و سرور شهيدان نشان دادند...


پرسنل منطقه 8 با علم نمودن بيرق عزا وبرگزاري مراسم زيارت عاشورا بارديگرارادت قلبي خود را به سالار و سرور شهيدان نشان دادند.

به گزارش روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گاز ايران، محمدرضا بخشعليزاده، رئيس روابط عمومي منطقه، در حاشيه اين مراسم با اعلام اين مطلب گفت: حفظ اسلام انقلابي و راستين و ارزش‌هاي ديني و همچنين حيات ملت انقلابي شيعه مرهون قيام عاشورا و فرهنگ متعالي اين حادثه بزرگ است.

بخشعليزاده افزود: احيا و زنده داشتن نهضت عاشورا موجب زنده نگه داشتن و ترويج دائمي مکتب قيام و انقلاب در برابر طاغوت‌ها و پرورش دهندة روح حماسه و ايثاراست، لذا بزرگترين وظيفه ملت مسلمان، آگاهي و انديشه ورزي در خصوص واقعه عاشوراست و بايد بر محور عقلانيت، آن رخداد بزرگ را تحليل و در جهت تبيين مفاهيم آن گام برداشت.

وي با بيان اينکه عزاداري براي امام حسين(ع) يک سوگواري و عزاداري عادي نيست، اظهارداشت: عزاداري سيدالشهدا(ع) يک نوع اظهار وفاداري و اعلام حمايت از انديشه هاي تابناک سالار شهيدان است، اين عزاداري ها بلند کردن پرچم عزت، آزادگي و حقيقت طلبي است و يادآور خلق يک حماسه است که امام حسين(ع) در حادثه کربلا آفريد.

رئيس روابط عمومي منطقه 8 در پايان تاكيد كرد: اعتقاد به باورهاي ديني و ائمه اطهار(ع) تاثير و نقش بسزايي در فعاليتهاي كاركنان داشته و هر قيامي در طول تاريخ با الهام و درس‌آموزي از نهضت عاشورا مي‌تواند تاثيرات عميقي در جسم و جان باقي گذاشته و به پيروزي برسد.

 
سه‌شنبه 23/9/1389

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان يزد به مناسبت فرارسيدن تاسوعا و عاشوراي حسيني مراسم عزاداري و سينه زني در روز سه شنبه مورخ 23/9/89 در ساختمان اداره گاز ناحيه يزد برگزار گرديد...


به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان يزد به مناسبت فرارسيدن تاسوعا و عاشوراي حسيني مراسم عزاداري و سينه زني در روز سه شنبه مورخ 23/9/89 در ساختمان اداره گاز ناحيه يزد برگزار گرديد.

بر پايه همين گزارش در اين مراسم معنوي که مدير عامل و جمع کثيري از کارکنان اين شرکت حضور داشتند يکي از مداحان اهل بيت در ذکر مصيبت شهادت حضرت ابا عبد ا... الحسين (عليه السلام) و 72 تن از ياران باوفاي ايشان به قرائت زيارت پر فيض عاشورا و نوحه سراحي پرداخت و در پايان نيز با آش نذري از حضار پذيرايي گرديد لازم بذکر است کارکنان شركت گاز استان يزد در دهه اول ماه محرم،ماه پيروزي خون بر شمشير، هر روز صبح فعاليت خود را با قرائت زيارت معنوي عاشورا آغاز نمودند.

 
سه‌شنبه 23/9/1389

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان زنجان همزمان با ماه محرم الحرام و در آستانه تاسوعا و عاشوراي حسيني بار ديگر جمعي از كاركنان اين شركت در يک اقدام داوطلبانه با حضور در سازمان انتقال خون استان، براي کمک به هموطنان نيازمند، خون خود را اهدا کردند...


به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان زنجان همزمان با ماه محرم الحرام و در آستانه تاسوعا و عاشوراي حسيني بار ديگر جمعي از كاركنان اين شركت در يک اقدام داوطلبانه با حضور در سازمان انتقال خون استان، براي کمک به هموطنان نيازمند، خون خود را اهدا کردند.

رئيس روابط عمومي شركت گاز استان زنجان حضور پرشور عاشقان حسيني در اين عمل خدا پسندانه را اقدامي ارزشمند عنوان و بر لزوم توسعه فرهنگ حسنه اهداي خون كه اهداي زندگي است تاكيد كرد.

نادر رابطي با بيان اينكه كاركنان متعهد اين شركت با حضور مستمر خود در طول سال تلاش مي كنند با اهداي خون خود به عنوان پشتيبان انتقال خون در تامين خون کافي اين سازمان را ياري كنند افزود: فرهنگ اهداي خون سالهاست با فرهنگ ايراني- اسلامي مردم ما پيوندي عميق برقرار کرده است و انسانهاي متعهد با ايثار خون سالم، شمع بقاي يك زندگي را روشني بخشيده و با اين كار در واقع زكات سلامتي و تندرستي خود را پرداخت مي كنند.

 
سه‌شنبه 23/9/1389

به گزارش واحد خبر روابط عمومي شركت خدمات غير صنعتي گاز ايران، به مناسبت آغاز ماه محرم، ماه پيروزي مظلوميت بر استبداد، قرآن آموزان مركز دارالقرآن ريحانه النبي (س) اين شركت، با آواي دل نواز زيارت عاشورا و توسل به امام عاشقان و آزادگان، روز خود را روشن و آغاز مي كنند...


به گزارش واحد خبر روابط عمومي شركت خدمات غير صنعتي گاز ايران، به مناسبت آغاز ماه محرم، ماه پيروزي مظلوميت بر استبداد، قرآن آموزان مركز دارالقرآن ريحانه النبي (س) اين شركت، با آواي دل نواز زيارت عاشورا و توسل به امام عاشقان و آزادگان، روز خود را روشن و آغاز مي كنند.

آري... آنان در كمال صدق و بصيرت گرد هم مي آيند، تا با سلام بر ابا عبدالله فرزند رسول الله، پاره تن علي (ع) و سيّد اوصيا و ابراز حزن و اندوه بي فرجام بر اين ظلم و ستمي كه بر او روا داشتند، برائت و بيزاري جويند از يزيديان و فرياد زنند: اي ابا عبدالله، اي عزيز عاشقان، تا قيامت سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم با هر كه با شما صلح است، صلح و در جنگ و جهاديم با هر كه با شما در جنگ است.

اين عاشقان شيدايي كربلا، با قلبي سرريز از عشق و ارادت و چشماني اشكبار، توسل مي جويند از خون خدا(حسين « ع ») و سجده مي زنند بر آستان ملكوتي پروردگار و از درگاهش مسئلت دارند كه: آنان را به آيين محمد و آل اطهارش زنده نگه دارد و گاه رحلت هم به آن آيين بميراند. و با حضرت حسين(ع) و اصحابش محشور گرداند.

 
سه‌شنبه 23/9/1389

يكشنبه(20آذر) خردسالان مهد هاي فرشتگان و ستارگان اين شركت، در حركتي عاشورايي به همراه مربيان خود با حضور در مسجد النبي(ص) و پيامبر اعظم(ص) ضمن آشنايي با فضاي نوراني و آرام بخش مسجد، از شبيه سازي هاي صحنه كربلا، گهواره علي اصغر و خرابه هاي شام ديدن كردند...


به گزارش واحد خبر شركت خدمات غير صنعتي گاز ايران، يكشنبه(20آذر) خردسالان مهد هاي فرشتگان و ستارگان اين شركت، در حركتي عاشورايي به همراه مربيان خود با حضور در مسجد النبي(ص) و پيامبر اعظم(ص) ضمن آشنايي با فضاي نوراني و آرام بخش مسجد، از شبيه سازي هاي صحنه كربلا، گهواره علي اصغر و خرابه هاي شام ديدن كردند و با حضور بر سر گهواره ي علي اصغر حسين(ع) فرياد «ما عاشق حسينيم» را سر دادند.

خانم مظلومي مدير مهد فرشتگان در گفتگو با خبرنگار واحد خبر روابط عمومي، هدف از اين كار را آشنايي و انس كودكان با مسجد و تشريح نقش بسزاي امام حسين(ع) و يارانش در پاسداشت جايگاه مسجد بعنوان سنگر عبادت و جهاد، خواند.

مدير مهد ستارگان نيز، آشنا نمودن كودكان را با مكان هاي مذهبي و مراسمات ديني از رسالت هاي اين مهد برشمرد و افزود: با زبان اين خردسالان به آنان مي آموزيم كه امام شهدا بچه ها را دوست داشت و به آنها عشق مي ورزيد، ولي در كربلا با بصيرت و ايمان و در راه سرافرازي دين ، همه فرزندانش از جمله علي اصغر شش ماهه اش را تقديم اسلام نمود، و اين جوانه ها درس ايثار و جوانمردي را اينچنين مي آموزند.

مدير بخش خواهران دارالقرآن ريحانه النبي(س) هم در حاشيه اين همايش، با اشاره به اينكه اين جوانه هاي معصوم اميدهاي آينده ي اعتلاي فرهنگ عاشورا هستند، اظهار داشت: بچه ها را بايد از كودكي با خانه ي خدا دوست نمود و دلهايشان را با ذكر خدا و عشق امام حسين(ع) جوان كرد.

 
سه‌شنبه 23/9/1389

به گزارش روابط عمومي شركت پالايش گاز سرخون وقشم مراسم باشكوه وپرفيض زيارت عاشورا به ابتكار شركت مذكورو با حضورمديروكاركنان منطقه6 عمليات انتقال گاز و نيز مديرو كاركنان منطقه ي عملياتي قشم ، سرخون وگشوي جنوبي ( تابع شركت بهره برداري نفت وگاز زاگرس جنوبي ) درمحل شركت پالايش گاز سرخون وقشم برگزارگرديد...


به گزارش روابط عمومي شركت پالايش گاز سرخون وقشم مراسم باشكوه وپرفيض زيارت عاشورا به ابتكار شركت مذكورو با حضورمديروكاركنان منطقه6 عمليات انتقال گاز ( تابع شركت انتقال گاز ) ونيز مديرو كاركنان منطقه ي عملياتي قشم ، سرخون وگشوي جنوبي ( تابع شركت بهره برداري نفت وگاز زاگرس جنوبي ) درمحل شركت پالايش گاز سرخون وقشم برگزارگرديد .

دراين مراسم كه مهندس زماني مديرعامل شركت ميزبان باتفاق هيات مديره ومعاونين وهمچنين كليه ي كاركنان حضور داشتند زيارت عاشورا توسط حجت الاسلام فلاح پور كه بمناسبت دهه ي اول محرم وبرگزاري مراسم سوگواري سالار شهيدان ازشهرستان قم دعوت شده بودند قرائت و درپايان ، مراسم مداحي ونوحه خواني اجراء گرديد .

شركت كنندگان درانتهاي مراسم ضمن دعابراي تعجيل درظهور حضرت ولي عصر (عج) ، براي سربلندي اسلام ومسلمين وسلامتي مقام معظم رهبــري وخدمتگزاران به كشور اسلامي ايران دعا نمودند .

لازم به ذكراست كه مراسم زيارت عاشورا دردهه ي اول محرم هرروز صبح درمحل شركت پالايش گازسرخون وقشم برگزارمي گردد .

 
سه‌شنبه 23/9/1389
بمناسبت ايام پرخير و برکت محرم مراسم دعاي پر فيض و معنوي زيارت عاشورا با حضور مدير عامل ، اعضاء هيئت مديره و کارکنان خدوم و عاشق اهل بيت عصمت و طهارت (ع) در محل نماز خانه اداره مرکزي شرکت گاز استان گلستان بر گزار شد...

بمناسبت ايام پرخير و برکت محرم مراسم دعاي پر فيض و معنوي زيارت عاشورا با حضور مدير عامل ، اعضاء هيئت مديره و کارکنان خدوم و عاشق اهل بيت عصمت و طهارت (ع) در محل نماز خانه اداره مرکزي شرکت گاز استان گلستان بر گزار شد.

به گزارش روابط عمومي در اين مراسم عرفاني که با هدف گراميداشت شهادت سرور سالار شهيدان اهل جنت و 72 تن از ياران با وفايش درمحل نماز خانه اداره مرکزي برگزار شد عاشقان اهل بيت جهت ارج نهادن به واقعه خونين قيام کربلا با انجام مراسم مداحي ، سينه زني ، سوگواري و همچنين تلاوت دعاي پر فيض و معنوي زيارت عاشورا به ساحت مقدس ابا عبد ا... الحسين (ع) و يارانش وفايش ابراز ارادت نموده و از فيوضات اين مراسم معنوي بهره مند شدند .

گفتني است اين مراسم روحاني دوشنبه هر هفته همراه با مرثيه سرائي از ساعت 30/6 صبح همراه با صرف صبحانه که از محل نذورات همکاران برگزار مي شود تا پايان ماه صفر ادامه دارد .

 
سه‌شنبه 23/9/1389

همزمان با هفتمين روز از ماه محرم مراسم سوگواري امام حسين(ع) ، مداحي و زيارت عاشورا در شرکت گاز مازندران برگزار شد...


همزمان با هفتمين روز از ماه محرم مراسم سوگواري امام حسين(ع) ، مداحي و زيارت عاشورا در شرکت گاز مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز مازندران دکترگلدوست استاد دانشگاه در اين مراسم اظهار داشت: حضرت ابوالفضل العباس (ع) در حوزه تکليف و رسالت خود نسبت به امام حسين (ع) کاملاً ولايتمدار بود.

وي افزود:آنچه در ميان ساير ويژگيهاي بارز اخلاقي حضرت ابوالفضل (ع) بسيار جلب توجه مي کند فتوت، مردانگي و جوانمردي آن حضرت بوده است.

گلدوست با بيان اينکه حضرت ابوالفضل(ع) همه وجودش را فداي امام زمان خود يعني امام حسين (ع) کرد، افزود: همگان بايد در سيره بزرگاني چون حضرت ابوالفضل العباس (ع) که الگوي بي نظيري در ولايتمداري و ايثار هستند تامل عميقي داشته باشند.

 
دوشنبه 22/9/1389

همزمان با سالروز شهادت اسوه آزادگي و شجاعت حضرت امام حسين (ع) و ياران با وفايش کارکنان منطقه 9 عمليات انتقال گاز به عزاداري پرداختند...


((السلام عليک يا ابا عبدالله))

همزمان با سالروز شهادت اسوه آزادگي و شجاعت حضرت امام حسين (ع) و ياران با وفايش کارکنان منطقه 9 عمليات انتقال گاز به عزاداري پرداختند.

به گزارش روابط عمومي منطقه 9شرکت انتقال گازايران : با شروع ماه محرم و فرارسيدن ايام شهادت حضرت سيد الشهدا (ع) با همکاري واحدهاي روابط عمومي و بسيج منطقه مراسم زيارت عاشورا و نوحه خواني سرور شهيدان عالم در ستاد و ساير مراکز بهره برداري و تاسيسات با استقبال فراوان همکارن منطقه برگزار شد.

کارکنان منطقه 9 با حضور در اين مراسم شهادت حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) را به محضر امام زمان(عج) و رهبر معظم انقلاب تسليت گفتند.

 
دوشنبه 22/9/1389

طي مراسم با شکوهي با حضور مدير عامل شركت گاز استان آذربايجان شرقي، اعضاء هيئت مديره و جمعي از کارکنان اين شركت تلاوت روحبخش زيارت عاشورا در محل نماز خانه اداره مرکزي شرکت برگزار گرديد...


طي مراسم با شکوهي با حضور مدير عامل شركت گاز استان آذربايجان شرقي، اعضاء هيئت مديره و جمعي از کارکنان اين شركت تلاوت روحبخش زيارت عاشورا در محل نماز خانه اداره مرکزي شرکت برگزار گرديد .

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان آذربايجان شرقي در اين مراسم معنوي که در اولين روز از ماه محرم انجام شد کارکنان بسيجي شركت گاز آذربايجان شرقي در يک فضاي معنوي با بر پا کردن مراسم پر فيض زيارت عاشورا که با نوحه خواني و مديحه سرائي همراه بود از فيوضات اين مراسم معنوي بهره مند شده و به ساحت مقدس حضرت اباعبدا... عليه السلام ابراز ارادت نمودند .

گفتني است مراسم پرفيض زيارت عاشورا در ماه محرم ، هر هفته در نمازخانه مرکزي اين شرکت برگزار خواهد شد.

 
دوشنبه 22/9/1389

مدير و هيات رئيسه و پرسنل منطقه يک عمليات انتقال گاز در نمازخانه امور اداري گرد هم آمده و با قلبي آکنده از حزن و اندوه و چشماني اشکبار زيارت پرفيض عاشورا را به دعا نشستند...


(( السلام عليَ الحسين وَ عَلي عليِ ِ ابن ِ الحُسين وَ علي اَولاد ِ الحسين وَ علي اصحاب ِ الحسين ))

روز دوشنبه مورخ 22/9/89 مدير و هيات رئيسه و پرسنل منطقه يک عمليات انتقال گاز در نمازخانه امور اداري گرد هم آمده و با قلبي آکنده از حزن و اندوه و چشماني اشکبار زيارت پرفيض عاشورا را به دعا نشستند و در سوگ امام شهيد خود حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) و ياران وفادارش گريستند.

در اين مراسم روحاني و سرشار از معنويت که همکاران منطقه با حضور گرم خود بر گرماي محفل انس با خدا و اهل بيتش (ع) افزودند توسط حجت الاسلام و المسلمين حاج آقا راستين روحاني اعزامي از قم به مداحي و مرثيه سرايي و بيان فضائل و سجاياي اخلاقي حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) و نيز ويژگيهاي قيام ايشان و هفتادو دو يا ر با وفايش پرداخته شد.

 
دوشنبه 22/9/1389

محرم هميشه ياد آور درس هاي بزرگي براي ما شيعيان بوده وخواهد بود...


محرم هميشه ياد آور درس هاي بزرگي براي ما شيعيان بوده وخواهد بود. فرارسيدن اين ماه بزرگ وتاسوعا وعاشوراي حسيني را به تمامي كاركنان پالايشگاه فجر جم ومردم بزرگوار ايران تسليت عرض مي كنم. انتظار مي رود كاركنان اين شركت، محرم امسال رامانند سال هاي گذشته با شكوه وعظمت بيشتري برگزار كنند وپيام بزرگي كه محرم براي تاريخ بشري دارد با دل وجان درك شود.

حسين(ع) آموزگار بزرگ مکتب ايثار و شهادت است که درس عشق و دلدادگي را در گوش زمان زمزمه کرد و اينک پس از گذشت قرن هاي متمادي از آن واقعه بزرگ، هنوز درس آزادگي او در دل و جان انسان هاي آزاده در چهارگوشه جهان تبلور عيني دارد، و هنوز هم مسلمانان و غيرمسلمانان او را الگوي بارز و برجسته و مصداقي ارزشمند از رشادت و از خودگذشتگي مي دانند و بر صلابت بي چون و چراي زاده رسول الله(ص) سر تعظيم و تکريم فرود مي آورند.

عاشورا يک حادثه نيست، بلکه نهضتي است که همراه خود پيام هاي بزرگي براي تاريخ بشريت آورده، جرياني است که از يک نقطه شروع شده و در طول تاريخ امتداد يافته و مربوط به يک ملت و نژاد و فرهنگ خاصي نيست.

دليل جاودان ، ماندگار و زنده بودن عاشورا نيز، همين روزها و شب ها ست! شب هايي که ميليون ها شيعه در کوي و برزن در جاي جاي جهان با هر تعدادي، با هر زباني و با هر شيوه اي، نداي يا حسين سر مي دهند تا جاييکه کارکردهاي اجتماعي اين قيام هنوز نيز باقي است و در جاي جاي زندگي اجتماعي ما ايرانيان و ديگر شيعيان نقش فراواني داشته است! كاركنان مومن وولايت مدارپالايشگاه فجرجم نيز چونان مردم بزرگ ايران با شركت درمراسم هاي متعدد مذهبي ، فرارسيدن اين ماه راگرامي داشته اند. امروز كربلا پر از درس‌هاي عبرت‌آموز و عقلايي است كه اگرمردم ما به اهميت و حقيقت آن پي ببرند مي‌توانيم بسياري از راهها و شيوه‌ها را اصلاح كرده و سعادت بشر را نشان دهيم.

كار وتلاش كاركنان دولت در هر گوشه از ايران عزيز بايد آميخته با فرهنگ حسيني باشد وفضاي كار وكوشش خود را با مراسمات حسيني منور كنند و همه بايدسال به سال بر عظمت برگزاري آيين‌هاي ماه محرم افزوده و با عقلانيت بيشتر در اين مناسبت شركت كنيم./

 
دوشنبه 22/9/1389

شب گذشته(هفتم محرم) جمعي از مديران وكاركنان پالايشگاه فجر جم ، به همراه مديرعامل در مراسم هيات عزاداري امام حسين (ع) در شهرستان جم شركت كردند...


شب گذشته(هفتم محرم) جمعي از مديران وكاركنان پالايشگاه فجر جم ، به همراه مديرعامل در مراسم هيات عزاداري امام حسين (ع) در شهرستان جم شركت كردند.

به گزارش خبرنگارپايگاه اطلاع رساني شركت پالايش گازفجر جم، در اين مراسم سراسر معنوي كه فرماندار شهرستان وهيات همراه نيزحضور داشتند مداحان اهل بيت مداحي كردند وجوانان پرشور شهرستان جم به سينه زني پرداختند زنجيرزني و عزاداري و سخنراني روحانيت شهرستان در هيات عزاداري امام حسين (ع) شهرستان جم و ذکر مصيبت آقا امام حسين (ع) و اهل بيتش از رئوس برنامه‌هاي اين شب بزرگ و عظيم بود. غالب مردم شهرستان، از پير وجوان، كودك وخردسال، بازاريان ومسولين ادارات ، همگي در اين چادر سراسرشور وخلوص بودند وعزاداري مي كردند.

اين روزها، همه يک جور ماتم زده اند،ماتم وجدانهاي درد آمده ،ماتم دردهاي آشکار و دردهاي بي درمان وماتم عزاي حسين(ع). ودر اين چادر كه مامن دل هاي حسيني بود همه يك جور ماتم زده بودند.

محرم از نظر حاضرين در اين چادريک غصه ي مقدس است و انگار همه آنها فكر مي كردند اشک کسي که براي راه حسين (ع )غصه مي خورد از آب زمزم مطهرتر است وهمه اشك مي ريختند.

 
دوشنبه 22/9/1389

امروز(دوشنبه-22 آذرماه) كاركنان و كارگران پالايشگاه فجر جم به همراه مديرعامل در مراسم معنوي زيارت عاشورا در نمازخانه پالايشگاه شركت كردند...


امروز(دوشنبه-22 آذرماه) كاركنان و كارگران پالايشگاه فجر جم به همراه مديرعامل در مراسم معنوي زيارت عاشورا در نمازخانه پالايشگاه شركت كردند.

به گزارش خبرنگارپايگاه اطلاع رساني شركت پالايش گازفجر جم ، در اين مراسم كه با همكاري نيروهاي پايگاه مقاومت بسيج حضرت وليعصر (عج) برگزار شد دعاي پرفيض عاشورا به همراه مداحي قرايت گرديد.

اجراي اين زيارت با توجه به اينکه خواندن آن در اين روز از سفارشات مؤکد اولياي خدا است، مورد توجه تمامي شيفتگان آقا امام حسين عليه السلام قرار گرفت و نمازخانه پالايشگاه مملو از جمعيت بود.

شور و حال حسيني در اين مراسم به چشم ديده مي‌شد. و مداح اهل بيت نيز با صداي سوزناك خود مداحي مي كرد. توزيع كتاب " دعاي عاشورا" براي شركت كنندگان و همچنين تقسيم نذري در اين مراسم نيز ازديگر برنامه هايي بودكه توسط پايگاه مقاومت بسيج حضرت وليعصر (عج) انجام شد. گفتني است دوشنبه هرهفته تا پايان ماه صفردعاي پرفيض عاشورا در نمازخانه پالايشگاه برگزار خواهد شد.

 
دوشنبه 22/9/1389

 همزمان با فرارسيدن ايام شهادت حضرت اباعبدا... الحسين، صبح امروز سه شنبه 23 آذرماه مصادف با شب تاسوعاي حسيني مراسم سوگواري راس ساعت 10:30 در ساختمان مركزي اول وزارت نفت با حضور مديران، مسئولين و پرسنل صنعت نفت برگزار مي شود...

لينك تصويري


همزمان با فرارسيدن ايام شهادت حضرت اباعبدا... الحسين، صبح روز سه شنبه 23 آذرماه مصادف با شب تاسوعاي حسيني مراسم سوگواري راس ساعت 10:30 در ساختمان مركزي اول وزارت نفت با حضور مديران، مسئولين و پرسنل صنعت نفت برگزار مي شود و عاشقان آن امام همام با اجراي مراسم مذكور ارادت خويش را به آستان مقدس شهداي گرانقدر تاسوعا و عاشوراي حسيني ابراز خواهند نمود.

لذا بدينوسيله از كليه همكاران گرامي دعوت به عمل مي آورد راس ساعت 10 صبح، در مقابل ساختمان مركزي شركت ملي گاز ايران به منظور شركت در مراسم روحاني و معنوي مذكور حضور يابند.

لازم به ذكر است، اين گروه عاشق پس از طي مسافتي با حضور در ساختمان مركزي وزارت نفت و در صحن شهداي گمنام دوران دفاع مقدس به ذكر مصيبت و اقامه عزا خواهند پرداخت.


 
دوشنبه 22/9/1389

مراسم سوگواري سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدا... حسين(ع) امروز دوشنبه مورخ 22 آذرماه در ساختمان مركزي شركت ملي گاز ايران برگزار گرديد...


مراسم سوگواري سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدا... حسين(ع) امروز دوشنبه مورخ 22 آذرماه در ساختمان مركزي شركت ملي گاز ايران برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، در اين مراسم كه در نمازخانه مركزي اين شركت برگزار گرديد، حجت الاسلام بي آزار شيرازي با عرض تسليت به مناسبت فرارسيدن ايام سوگواري سالار شهيدان و فرارسيدن تاسوعا و عاشوراي حسيني گفت: آن حضرت با جانفشاني هاي خود و خاندانش در روز تاسوعا و عاشورا پيروزي حق و پيروزي خون بر شمشير را در همه دوران نويد دادند.

وي با اشاره به شجاعتها و دلاوري هاي حضرت ابوالفضل عباس و امام حسين(ع) اضافه كرد: آن بزرگواران در عين اينكه در ميادين جنگ دلاوراني بي مانند بودند در خانواده نيز الگوي تمامي مسلمانان مي باشند.

حجت الاسلام والمسلمين بي آزار شيرازي با توجه به شرايط كنوني جهان، گفت: سيد الشهدا(ع) در ميدان جنگ پهلواني بي همتا و در خانه خود دوست و ياوري بي نظير جهت همسر و فرزندانشان بودند.

وي با اشاره به صفات نيكوي ربابه خاتون همسر بزرگوار سيد الشهدا(ع) گفت: رابطه آن دو بزرگوار رابطه اي ملكوتي و عارفانه بود و در كنار يكديگر و همفكري هم در دوران زندگي پربركتشان الگوي بشريت قرار گرفتند و با تربيت فرزنداني چون علي اصغر(ع) و با تقديم آنها در راه اهداف اسلام و اهداف نبي اكرم نامشان را در تاريخ بشريت به ثبت رساندند.

لازم به ذكر است پس از سخنراني حجت الاسلام بي آزار شيرازي، اقامه عزا برقرار و با مداحي حاج آقاي خورشيدي از مداحان اهل بيت شهرستان قم، همراه گرديد.

 
دوشنبه 22/9/1389

رييس روابط عمومي شركت پالايش گازفجر جم، برنامه هاي مراسم عزاداري دهه اول محرم در پالايشگاه فجر جم را اعلام كرد...


رييس روابط عمومي شركت پالايش گازفجر جم، برنامه هاي مراسم عزاداري دهه اول محرم در پالايشگاه فجر جم را اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، احمدرحيمي حياتي گفت: مراسم هاي مختلف سوگواري از روز سه شنبه 16 آذر با حضور سخنرانان و مداحان درپالايشگاه آغاز و تا شام غريبان حضرت امام حسين (ع) ادامه خواهد داشت.

وي افزود: طي تمامي روزهاي دهه محرم حجت السلام والمسلمين مصطفي اسدي با موضوع "نقش امام حسين(ع) در جامعه اسلامي ومظلوميت اين امام بزرگوار "در جمع كاركنان وكارگران پالايشگاه سخنراني خواهد كرد.

رييس روابط عمومي شركت پالايش گازفجر جم اضافه كرد: تمامي مراسم هاي سخنراني بعد از نماز ظهر وعصردر نماز خانه شركت و شامگاه همان روز در نمازخانه كمپ فجر وهمچنين در نمازخانه بندرسيراف (پايانه صادراتي شركت پالايش گازفجر جم) برگزار خواهد شد.

وي اظهارداشت: در اين ايام همچنين زيارت عاشورا در روزهاي دوشنبه هر هفته تا پايان ماه صفر به همراه مداحي و مرثيه سرايي نيز در جمع باشكوه كاركنان اين شركت قرائت مي شود. رحيمي حياتي در مورد اهميت اين دهه نيز خاطرنشان كرد: مكتب تشيع يادآور نهضت حضرت سيدالشهدا و حماسه‌ جاودان كربلاست كه در آن امام حسين(ع) و ياران با وفايش تا آخرين قطره خون براي احياي امر به معروف و نهي از منكر مقاومت كردند و تن به ذلت و خواري ندادند.

وي تصريح كرد: اين ماه، يادآور دلاورمردي‌هاي ياران با وفاي اباعبدالله الحسين(ع)، فداكاري‌هاي زينب كبري(ع)، حضرت سجاد(ع)، و همه‌ اسراي كاروان امام حسين(ع)، است واميدوارم كه كاركنان پالايشگاه نهايت استفاده را از اين دهه داشته باشند.

 
يكشنبه 21/9/1389

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران با حضور مديران شركت هاي پالايش گاز سرخون وقشم ، منطقه6 انتقال ،نفت مركزي و ديگر كاركنان شركتها زيارت روح بخش عاشورا در محل پاركينگ اداره مركزي شركت پالايش گاز سرخون وقشم برگزار گرديد...


به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران با حضور مديران شركت هاي پالايش گاز سرخون وقشم ، منطقه6 انتقال ،نفت مركزي و ديگر كاركنان شركتها زيارت روح بخش عاشورا در محل پاركينگ اداره مركزي شركت پالايش گاز سرخون وقشم برگزار گرديد.

در اين مراسم كه كليه كاركنان شركت نمودند در يك فضاي معنوي با بر پا نمودن زيارت عاشورا كه با نوحه خواني و مداحي همراه بود از فيوضات اين مراسم بهره مند شده و به ساحت مقدس حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) و ياران با وفايشان ارادت نمودند. گفتني است كه اين مراسم معنوي در دهه اول محرم در اين شركت برگزار ميگردد.

 
يكشنبه 21/9/1389

بافرارسيدن دهه اول ماه محرم (شهادت سرور و سالار شهيدان آقا اباعبدالله الحسين (ع) و ياران باوفايش) شرکت گاز استان هرمزگان غرق عزا و ماتم شد...


بافرارسيدن دهه اول ماه محرم (شهادت سرور و سالار شهيدان آقا اباعبدالله الحسين (ع) و ياران باوفايش) شرکت گاز استان هرمزگان غرق عزا و ماتم شد .

به گزارش روابط عمومي شرکت ملي گاز ايران، در راستاي ترويج فرهنگ عاشورايي و به منظور تعظيم شعائر اسلامي مراسم پرفيض زيارت عاشورا حسيني هر روزصبح با حضور مديرعامل وکارکنان و با دعوت از حجه الاسلام کرمانشاهي در نمازخانه اداره مرکزي اين شرکت برگزار مي شود.

سرپرست روابط عمومي شرکت گاز استان در خصوص برگزاري مراسم و مناسبت هاي ديني و مذهبي اظهار داشت: به ياري پروردگار و به همت مديرعامل شرکت در طول سال موظف به اجراي هرچه بهتر برنامه هاي ديني و مناسبتهاي ويژه در شرکت گاز استان هستيم که الحمدالله اين برنامه، بنحو احسن و با مشارکت خودجوش کارکنان محترم برگزار مي گردد.

 
شنبه 20/9/1389

همزمان با شروع ماه محرم، مراسم عزاداري حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) در نمازخانه ساختمان اداري با حضور پرشور مديرعامل،معاونين و كاركنان شركت پالايش گاز پارسيان برگزار مي گردد...


السلام عليك يا ابا عبدالله و علي الارواح الّتي حلّت بفنائك 

همزمان با شروع ماه محرم، مراسم عزاداري حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) در نمازخانه ساختمان اداري با حضور پرشور مديرعامل،معاونين و كاركنان شركت پالايش گاز پارسيان برگزار مي گردد.

 به گزارش روابط عمومي: درمراسم سخنراني دهه اول كه هر روزه بعد از اقامه نماز ظهر  و عصر برگزار مي گردد، حجه الاسلام لاهوتي امام جماعت پالايشگاه ضمن تسليت ايام سوگواري حضرت ابا عبدالله الحسين (ع)،  در سخنان خود اظهار داشتند:  احيا و زنده نگه داشتن نهضت عاشورا موجب زنده نگه داشتن و ترويج دائمي مکتب قيام و انقلاب در برابر طاغوت‌ها و تربيت کننده و پرورش دهندة روح حماسه و ايثار است.گريه بر مصائب سالار شهيدان باعث زنده نگه داشتن نهضت حسيني است.

ايشان در ادامه خاطر نشان كرد: گريستن در سوگ شهداي کربلا، تجديد بيعت با عاشورا و فرهنگ شهادت و تغذيه فکري و روحي با اين مکتب است. اشک ريختن نوعي بيعت و امضا کردن پيمان و قرارداد دوستي با سيد الشّهدا و ابراز انزجار و تنفّر از قاتلان حضرت است. از اين رو ائمه(ع) به گريستن بر مظلوميت شهداي کربلا تأکيد کرده ‏اند. عاشورا و نهضت حسيني الگوي مناسب براي بشريت جهت مقابله با ظلم و فساد مي باشد. وي افزود: هر جامعه اي که با فرهنگ عاشورا ارتباط ايجاد کند قطعاً از آموزه ها و عبرت هاي آن به اصول خواهد رسيد که مهمترين آن دستيابي به انقلاب و آزادي است.

شايان ذكر است:مراسم سوگواري سرور و سالار شهيدان همه روزه در دهه اول محرم با حضور مداحان اهل بيت عصمت و طهارت در نمازخانه اداري شركت پالايش گاز پارسيان برگزار مي گردد.

 
شنبه 20/9/1389

برنامه هاي ويژه ماه محرم  در پالايشگاهها و كمپ هاي مسكوني شركت مجتمع گاز پارس جنوبي توسط  سرپرست روابط عمومي اين شركت تشريح گرديد...


برنامه هاي ويژه ماه محرم  در پالايشگاهها و كمپ هاي مسكوني شركت مجتمع گاز پارس جنوبي توسط  سرپرست روابط عمومي اين شركت تشريح گرديد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، شمس ا... شيردل ضمن تسليت فرا رسيدن ايام محرم  و عاشورا گفت: ملت اسلام اگر نام و ياد امام حسين (ع) را زنده نگه بدارد و آن را براي خود الگو قرار بدهد از همه موانع و مشكلات عبور خواهد كرد.

سرپرست روابط عمومي مجتمع گاز پارس جنوبي در ادامه به مناسبتهاي مذهبي دهه محرم در مجتمع عظيم گاز پارس جنوبي و كمپ هاي مسكوني شيرينو و بيدخون اشاره نمود و افزود: جلسات سخنراني ائمه جماعات بعد از نماز ظهر و عصر در پالايشگاهها، مجالس عزاداري در كمپ هاي مسكوني بعد از نماز مغرب و عشا، جلسات قرائت زيارت عاشورا، دعوت از هيئت هاي عزاداري در كمپ ها، دعوت از حضرت آيت الله سيد طه موسوي هشترودي استاد حوزه و دانشگاه از 8 تا 10 محرم، دعوت از مداحان اهل بيت حاج قاسم مرفه و حاج چمران محمد جعفري از قم از مهم ترين برنامه هاي امسال مجتمع در دهه اول ماه محرم مي باشد.

شيردل به آمادگي مساجد مختلف پالايشگاهها و كمپ ها براي برگزاري باشكوه مراسمهاي محرم اشاره نمود و افزود: مساجد و نمازخانه ها در استقبال از ماه محرم چهره عاشورايي به خود گرفته  و خود را براي زنده نگه داشتن ياد حماسه عظيم كربلا آماده كرده اند.

 
شنبه 20/9/1389

مركز دارالقرآن ريحانه النبي (ص) خدمات غير صنعتي گاز ايران، همزمان با آغاز ماه محرم الحرام، در يك حركت جمعي و قابل تقدير اقدام به برافراشتن پرچم عزاي امام حسين(ع) بر سردر منازل ساكنين اين شهرك نمودند...


مركز دارالقرآن ريحانه النبي (ص) خدمات غير صنعتي گاز ايران، همزمان با آغاز ماه محرم الحرام، در يك حركت جمعي و قابل تقدير اقدام به برافراشتن پرچم عزاي امام حسين(ع) بر سردر منازل ساكنين اين شهرك نمودند.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، خانم رضازاده مدير بخش خواهران مركز دارالقرآن ريحانه النبي (س) با بيان اينكه پرچم عزاي سيدالشهدا(ع) از بزرگترين شعائر دين است افزود: طرح سياه پوش نمودن سردر منازل، به پاسداشت ايثار و فداكاري عاشورائيان و در زنده نگه داشتن ياد و خاطره رادمردان ماندگار تاريخ بشريت، با همكاري با شور و شعور خانواده هاي محترم، همزمان با آغاز ماه خون و آزادگي صورت پذيرفت.

مدير بخش خواهران مركز دارالقرآن ريحانه النبي (ص) اظهار داشت: در ميثاق با فرمايش امام خميني (ره) كه فرمودند: (زنده نگه داشتن عاشورا ، يک مسأله بسيار مهم سياسي _ عبادي است.)، تمام تلاش خود را بكار بسته ايم كه با برگزاري برنامه هاي متنوع و پرباري چون زيارت عاشورا، استفاده از محضر مبلغين اعزامي از قم و برپايي مراسم عزاداري، در زنده نگه داشتن و ترويج فرهنگ عاشورا، قطره ايي از دين خود را ادا كنيم.

 
چهارشنبه 17/9/1389

به منظور ارج نهادن ماه محرم و بزرگداشت  ايام شهادت حضرت ابا عبد ا... الحسين (ع) ، کارکنان علاقه مند به ساحت مقدس اهل بيت عصمت و طهارت همه روزه محفل سوگواري و سينه زني را در محل نماز خانه اداره مرکزي شرکت گاز استان گلستان و ادارات تابعه بر گزار مي نمايند...


به منظور ارج نهادن ماه محرم و بزرگداشت  ايام شهادت حضرت ابا عبد ا... الحسين (ع) ، کارکنان علاقه مند به ساحت مقدس اهل بيت عصمت و طهارت بويژه سيد و سالار شهيدان و 72 تن از ياران با وفايش همه روزه محفل سوگواري و سينه زني را در محل نماز خانه اداره مرکزي شرکت گاز استان گلستان  و ادارات تابعه بر گزار مي نمايند.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، كارمندان شركت گاز استان گلستان در اين مراسم ها ضمن گراميداشت اين ايام معنوي، براي مظلوميت حماسه سازان دشت کربلا و همچنين رشادتهاي سيد و سالار شهيدان حضرت امام حسين (ع)، اهل بيت و ياران با وفايش عزاداري مي نمايند و با بر پائي مراسم سوگواري اين ايام معنوي را گرامي داشته و از فيوضات اين مراسم معنوي وکرامات و فضايل آن بهره مند مي كردند.

 
چهارشنبه 17/9/1389

رئيس روابط عمومي شركت گاز استان خوزستان از اجراي برنامه ها و مراسم سوگواري به مناسبت ماه محرم در اداره مركزي و ادارات تابعه گاز استان خبر داد و افزود:...

رئيس روابط عمومي شركت گاز استان خوزستان از اجراي برنامه ها و مراسم سوگواري به مناسبت ماه محرم در اداره مركزي و ادارات تابعه گاز استان خبر داد و افزود: اين شركت ويژه كاركنان ،خانواده ها و هم استانيها برنامه هاي مختلف و اقدامات رفاهي، خدمات گسترده اي را براي دهه ي اول محرم در نظر گرفته كه به نحوه مطلوب و همه جانبه آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، فريدون فرجي به برنامه هاي كميته فرهنگي اين شركت در ماه محرم اشاره كرد و افزود: در اين ماه گرانقدر خيمه بزرگ عاشورايي در منازل سازماني كوي فدائيان اسلام محيا شده و عاشقان ابا عبدا... الحسين (ع)در طول دهه ي مذكوربا حضور در آن خيمه گاه و بهره مندي از اساتيد برجسته كشوري و استاني حوزه علميه و مداحان برجسته در رثاي سيد و سالار شهيدان به سوگواري مي پردازند.

وي در ادامه به همايش بزرگ ستاد استاني عاملان امر بمعروف و نهي از منكر به مناسبت هفته امر بمعروف ونهي ازمنكر خبر داد كه در اين شركت برگزار خواهد شد.

لازم به ذكر است دعاي ندبه، كميل، زيارت عاشورا از جمله برنامه هاي ديگري است كه در اين ماه در گاز استان به اجرا در خواهد آمد.

 
سه‌شنبه 16/9/1389

در شركت گاز استان زنجان همزمان با آغاز ماه محرم، مراسم عزاداري سرور و سالار شهيدان حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) با حضور مدير عامل، اعضاي هيات مديره و حضور پر شور كار كنان اين شركت، برگزار شد...


در شركت گاز استان زنجان همزمان با آغاز ماه محرم، مراسم عزاداري سرور و سالار شهيدان حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) با حضور مدير عامل، اعضاي هيات مديره و حضور پر شور كار كنان اين شركت، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، رئيس روابط عمومي شركت گاز استان زنجان گفت: مطابق سالهاي گذشته در دهه اول ماه محرم مراسم عزاداري و سوگواري با حضور پر شور عاشقان حضرت امام حسين(ع) در اين شركت به مدت ده روز برگزار مي گردد.

رابطي با بيان اينكه عاشقان حسيني با روضه خواني و قرائت زيارت عاشورا، عشق و ارادت خود را به ساحت مقدس ائمه اطهار (ع) ابراز مي دارند افزود: برگزاري مراسم محفل انس با قرآن حاملان وحي، عزاداري وسينه زني همزمان با 7 محرم الحرام، از ديگر برنامه هايي است كه در اين ايام در شركت گاز استان زنجان برگزار مي شود.

 
سه‌شنبه 16/9/1389

شرکت گاز استان بوشهر همزمان با فرا رسيدن محرم حال و هوايي ديگر به خود گرفته و به استقبال اين ماه عزيز رفته است...

شرکت گاز استان بوشهر همزمان با فرا رسيدن محرم حال و هوايي ديگر به خود گرفته و به استقبال اين ماه عزيز رفته است. چنانکه با تلاش مسئولين واحد هاي روابط عمومي و بسيج ، در اولين اقدام نمازخانه شرکت سياه پوش شد و پوستر وبنرهايي نيز در زمينه ي مصائب حادثه ي کربلا در محوطه نصب گرديده است.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، شركت گاز استان بوشهر همزمان با آغاز ماه محرم، ماه حزن و اندوه شيعيان در شهادت بزرگ مردان تاريخ اسلام، حضرت امام حسين (ع) و ياران با وفايش، ماهي که در آن عدالت در برابر ظلم و حق در برابر باطل قيام کرد، ماهي که سرشاراز زيبايي و عظمت است، برنامه هاي مذهبي مختلفي را در دستور کار قرار داده است که از مهمترين آنها مي توان به مداحي، سينه زني و برگزاري مراسم مرثيه خواني در تشريح و تبيين بزرگ مردي ها و رشادت هاي شهداي کربلا اشاره کرد.

 اميد است که در اين ماه بزرگ بار ديگر با تاسي بر  حماسه سازان جاويد اسلام از رشادت ها و دلاورمردي هاي بي بديل ايشان الگوگرفته و در مسير راه خويش آن را به کارببنديم.

 
بيشتر


مجری سایت : شرکت سیگما